Принесли в жертву. У Китаї знайшли 3000-річний скелет на колінах

16 червня 2020, 08:08

Археологи виявили людський скелет в положенні на колінах у жертовній ямі, яка відноситься до часів пізньої династії Шан (1600 до н.е.-1046 р. до н.е.).

Безліч поховань пізнього періоду династії Шан було виявлено під час розкопок на археологічній ділянці Чайчжуан в місті Цзіюань.

Археологи з Інституту культурних реліквій та археології провінції Хенань і муніципальної групи з культурних реліквій провінції Цзюань ведуть розкопки на цьому об'єкті з минулого року. На місці були виявлені не тільки кістки людини, але і колодязі, попелясті ями, дороги, а також безліч реліквій, в тому числі кераміка, кістки і нефритові артефакти.

Відео дня

Кістки, знайдені на місці розкопок, дозволяють припустити, що людину приносили в жертву. Її тіло було обезголовлене, звернуто на північ і опущено на коліна в ямі, зі схрещеними руками. Не виключено, що ця людина була слугою вельможі і, згідно з віруваннями того періоду часу, добровільно відправилася в загробний світ для супроводу свого господаря.

На одній з кісток був виявлений древній ієрогліф «кан». Лян Фавей, керівник проекту розкопок на ділянці Чайчжуан сказав, що в династії Шан переважає жертовна культура, і ієрогліфи використовувалися для опису жертовної діяльності і різних ритуалів. Серед них слово «кан» зображує спосіб приносити жертви в ямах.

Раніше останки людських жертвоприношень знаходили в основному в лежачому положенні. Експерти припустили, що жертовний метод, записаний в ієрогліф «Кан», передбачає поховання в вертикальному положенні.

Раніше НВ повідомляв, що американські антропологи виявили два жіночих скелета, сліди на яких доводять, що жінки стріляли з лука та їздили верхи. Час поховань приблизно відповідає епосі, про яку розповідалося в китайських легендах про Мулан.

Історія про Мулан, молоду жінку, яка маскується під чоловіка і бореться в війську імператора Китаю, стала одним з найвідоміших і улюблених оповідань у всьому світі, багато в чому завдяки Діснею. Анімаційний фільм 1998 року зібрав $ 304 млн по всьому світу і отримав номінації на Золотий глобус і Оскар.

Вона займає місце свого батька, коли кожна сім'я повинна надати одного чоловіка для служби в армії імператора. Хуа Мулан служить 12 років, і ніхто з її однополчан ніколи не підозрював про її істинну стать.

Довгий час вважалося, що легенда про Мулан була заснована на реальних жінках-войовницях народу Сянбей, древніх кочівників з сучасної Монголії і північно-східного Китаю. Тепер антропологи вважають, що вони могли знайти речові докази цього.

Показати ще новини
Радіо NV
X