На $4,4 млрд. Стало відомо, скільки людських відходів переробляє природа
Дослідники з Великобританії та Індії провели аналіз 48 міст по всьому світу і підрахували, що природа забезпечує переробку 18% людських відходів.
Інфраструктура очищення стічних вод, яка перетворює людські фекалії в нешкідливі продукти, є важливим інструментом для глобального здоров’я людини. Однак у 2017 році більш як 25% населення світу не мало доступу до основних засобів санітарії, а ще 14% використовували туалети, в яких побутові відходи скидалися на місці, пише EurekAlert!.
Щоб краще зрозуміти, як природні екосистеми переробляють відходи, команда вчених провела кількісну оцінку послуг санітарних екосистем в 48 містах без каналізації, але з вигрібними ямами, в яких проживає близько 82 млн осіб.
Виявилося, що щорічно в цих 48 містах природа очищує близько 2,2 млн кубометрів продуктів життєдіяльності людини. Оскільки понад 892 млн осіб у всьому світі використовують аналогічні туалети, за оцінками вчених, природа знезаражує близько 41,7 млн тонн людських відходів за рік до того, як вони потрапляють у ґрунтові води. Компаніям за таку послугу довелося б заплатити $4,4 млрд.
Дослідники відзначають, що це — лише приблизна і, найімовірніше, занижена оцінка ролі природи в санітарії, оскільки природні процеси можуть сприяти іншим формам обробки стічних вод, хоча їх важче визначити кількісно.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.