Прикраси предків. На Полтавщині знайшли скіфські скляні підвіски

На розкопках знайшли скляні підвіски скіфської епохи (Фото:facebook.com/bilskgelon)
Археологи виявили унікальні скляні підвіски недалеко від міста Котельва при розкопках могильника скіфської епохи на Барвінковій горі.
Команда з Інституту археології Національної академії наук України відзначає, що нічого подібного в цьому районі раніше не знаходили.
«Унікальні амфороподібні скляні підвіски були виявлені в цьому році під час археологічних досліджень ґрунтового могильника на Барвінковій горіц. Такі прикраси тут зустрічаються вперше», — йдеться в повідомленні.
Керівник експедиції, старший науковий співробітник Інституту археології НАНУ Денис Гречко уточнив, що виготовлені намистини були приблизно в IV столітті до нашої ери. Що ж стосується інших даних про знахідку, то вони з’являться тільки після детального її вивчення фахівцями.
Розкопками цієї території займаються з 20 вересня. Археологи розкопали понад півсотні фрагментів кераміки, залізний ніж скіфської епохи, а ще — шматок грецької амфори.
Після ретельного вивчення в Національній академії наук України підвіски будуть виставлені в музеї Бєльського історико-культурного заповідника, на місці найбільшого в Європі укріпленого поселення ранньої залізної доби.
Раніше НВ писав, що дослідникам з Новосибірського державного університету РФ потрапив до рук скіфський короткий меч, який дивом врятували від переплавки на металобрухт .
Короткий двосічний меч приніс в НДУ чоловік, який стверджує, що знайшов його «на одному з пунктів збору металобрухту на півдні Красноярського краю».
За припущенням археологів НДУ Олега Митько і Сергія Скобелєва тагарський залізний меч, швидше за все, має імпортне походження. За їх попередніми даними, він був виготовлений
Цей меч має ряд характерних особливостей, які дозволяють віднести його до клинків, які використовувалися стародавніми скіфськими племенами. Зброя характеризується широким прямим клинком, пласкою рукояткою, а також метеликоподібним перехрестям. Незважаючи на погану збереженість, очевидно, що рукоять і лезо були викувані з одного шматка металу.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.