Шведські вчені знайшли маркер швидкої смерті людини

23 березня 2017, 14:42
На думку дослідників, провісником відходу з життя є втрата нюху

Дослідники виявили, що ймовірність смерті людини була пов'язана з його здатністю правильно визначити запах, пише Telegraph.

Вчені зі Стокгольмського університету досліджували 1774 шведів у віці від 40 до 90 протягом 10 років. На початку дослідження їм було запропоновано пройти тест, щоб визначити, 13 різних запахів.

Відео дня

Надалі дослідники виявили, що ймовірність смерті була пов'язана з тим, як добре люди виконували завдання. Кожна неправильна відповідь збільшувала ризик смерті протягом періоду дослідження на вісім відсотків.

"Наші результати не пояснюються розвитком недоумства, з яким раніше пов'язували втрату нюху. Замість цього, є однозначний зв'язок втрати нюху з ризиком смерті. У наших подальших дослідженнях, ми спробуємо визначити біологічні процеси, які можуть пояснити це явище", - сказав доктор Йонас Олофссон, старший автор дослідження.

На думку вчених, здатність правильно визначати запахи є одним з показників здорового функціонування головного мозку, а втрата такої здатності свідчить про порушення в роботі головного мозку.

Показати ще новини
Радіо NV
X