Шведські вчені створили квіти-кіборги

23 листопада 2015, 14:08
Шведські вчені зуміли вбудувати в квітку компоненти електронної схеми. Це стало можливим завдяки створенню синтетичного провідного полімеру, що отримав назву PEDOT-S, за допомогою якого їм вдалося виростити "проводи" всередині троянди

Вчені ввели PEDOT-S в стебло квітки. Рослина засвоює його так само, як воду. Опиняючись усередині полімер перетворюється на "дріт", що передає електричний сигнал, але не заважає пересуванню води всередині квітки. Інша варіація PEDOT-S була введена в листя троянди, де вона створила групи електрохімічних комірок, розділених прожилками. При подачі струму ці ділянки змінювали колір.

Відео дня

"Тепер ми дійсно можемо говорити про "електророслини" (power plant – електростанція і plant – рослина) – ми можемо розмістити сенсори в рослинах і використовувати їх енергію, яка формується в хлорофілах, випускати зелені антени або створювати нові матеріали. Все відбувається природним шляхом, і ми використовуємо унікальні системи самих рослин", - сказав професор Магнус Бергрен, який очолював групу вчених, що виростили троянду-кіборга.

Показати ще новини
Радіо НВ
X