Штучний інтелект навчили винаходити ліки

19 травня 2017, 15:35
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Вчені створили систему штучного інтелекту, яка допомагає в синтезі нових препаратів

Створена в Сан-Франциско система штучного інтелекту отримала назву AtomNet, повідомляє Digital Trends.

Нова система покликана допомогти в профілактиці основних захворювань з допомогою прогнозування біоактивності малих молекул. Вона повинна значно зменшити обсяг часу і грошей, витрачених на створення нових ліків.

Відео дня

"AtomNet є системою штучного інтелекту, яку ми використовуємо, щоб допомогти у відкритті та дизайні нових сполук для медичних досліджень. Вона працює на основі аналізу біологічних структур і процесів, пов'язаних з такими захворюваннями, як рак, розсіяний склероз, і Ебола. Система дозволяє моделювати те, як потенційні ліки будуть взаємодіяти з вірусами. AtomNet виконує свою роботу дуже швидко, проходить скринінг близько мільйона сполук кожен день", - говорить доктор Нгуєн Конг, старший науковий співробітник проекту AtomNet.

Технологія спрямована на поліпшення початкового етапу відкриття ліків, коли вченим необхідно визначити, які молекули будуть зв'язуватися між собою і наскільки сильно. Вони використовують метод проб і помилок, перебираючи десятки тисяч компонентів, як природних, так і синтетичних. AtomNet скорочує цей процес, використовуючи методи глибокого навчання для прогнозування.

З допомогою AtomNet вже вдалося створити перспективні препарати для боротьби з розсіяним склерозом і Ебола. Перший з них вже отримав ліцензію у Великобританії, в той час, як препарат від Ебола ще повинен пройти наукове рецензування.

"Ми сподіваємося, що AtomNet може допомогти значно скоротити терміни розробки ліків, що допоможе переломити тенденцію останніх десятиліть у бік більш довгих термінів у відкритті та розробці нових методів лікування", - додає доктор Нгуєн Конг.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X