Шотландські вчені з'ясували, що розумні люди живуть довше

7 січня 2016, 16:56
Завдяки масштабному IQ-тесту, проведеному в Шотландії понад 80 років тому, вчені виявили взаємозв'язок між коефіцієнтом інтелекту і тривалістю життя

У 1932-му році більшість школярів Шотландії у віці 11 років пройшли тест на IQ – унікальний випадок, коли був оцінений рівень інтелекту буквально цілої нації. Шість десятиліть потому пара шотландських вчених – Ян Дірі і Лоуренс Воллі – звернула увагу на результати тесту. Їх зацікавило питання, чи багато його учасників все ще живі. До того часу вони повинні були досягти 76-річного віку.

Відео дня

У пошуках відповіді Дірі і Воллі зробили цікаве спостереження. Виявилося, що люди з більш високим IQ мали більше шансів прожити довше. 15-бальна перевага в тестах підвищувала ймовірність на 21%. Іншими словами, ймовірність дожити до 76 років в учасників тесту, які набрали, наприклад, 115 балів, була вище, ніж у тих, хто набрав 100 балів.

Як зазначає професор психології з Університету штату Мічиган Девід Хамбрік в статті на сайті Scientific American, два десятки досліджень, проведених після Дірі і Воллі, виявили взаємозв'язок між коефіцієнтом інтелекту і тривалістю життя.

В даний час існують різні гіпотези, що пояснюють цей взаємозв'язок. Згідно з однією з них, люди з більш високим IQ уникають тих явищ, які можуть призвести до передчасної смерті: відмовляються від шкідливих звичок, займаються фізичними вправами, правильно харчуються, пристібають ремені безпеки і так далі. Інша теорія стверджує, що більш високий IQ є ознакою більш міцного організму.

Хамбрік вважає, що подальші дослідження в даному напрямку можуть зробити істотний вплив на охорону здоров'я і навіть з часом посприяти збільшенню тривалості життя.

Показати ще новини
Радіо NV
X