Шотландські вчені назвали віруси, здатні викликати пандемію

7 грудня 2016, 12:16
На думку дослідників, існує 37 вірусів, які здатні швидко поширитися по всій планеті

Список шкідливих мікроорганізмів складали фахівці, що представляють Університет Единбурга, повідомляється у виданні Emerging Infectious Diseases.

"Ці віруси є пріоритетними для спостереження, тому що відносно невеликі зміни в їх епідеміології потенційно можуть призвести до серйозних змін у загрозf[, яку вони представляють для здоров'я населення", - підкреслили дослідники.

Відео дня

Більше за всіх у списку виділяється коронавірус МERC, який подібен до віруса Ебола, а також кілька загроз, які передаються комарами. Вчені відзначають, що на мінливість цих вірусів можуть впливати екологічні фактори: наприклад, знищення лісів і боліт, що змушує комарів-переносників переселятися ближче до міст.

У списку дослідників з Единбурга фігурують також такі віруси, як вірус лімфоцитарного хореоменінгіту, конго-кримської геморагічної лихоманки, Гуанаріто, венесуельського кінського енцефаліту, японського енцефаліту, важка лихоманка з синдромом тромбоцитопенії і десятки інших.

Більшість з цих вірусів зараз передаються тільки від тварини до тварини, але вчені вважають необхідним стежити за їх змінами, оскільки віруси Ебола і Зіко раніше теж вражали в основному тварин і лише в останні роки "переключилися" на людину.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X