Школярі під час екскурсії знайшли сокиру віком 6000 років

5 листопада 2018, 11:33

Група американських підлітків допомогла виявити кам'яний артефакт віком майже 6 000 років під час екскурсії в штаті Вашингтон.

18-сантиметрова індіанська кам'яна сокира, за запевненнями вчених, допоможе дізнатися більше про давніх жителів цих місць, пише Gizmodo.

Кам'яна сокира віком 6000 років була виявлена під час археологічних розкопок групи в маєток Джорджа Вашингтона на місці колишнього кладовища африканських рабів. Експерти запевняють, що цей артефакт дуже важливий для розуміння життя людей, які жили на цьому місці кілька тисячоліть тому.

Відео дня

"Артефакти, такі як цей, є життєво важливим ресурсом, які допомагають нам дізнатися про різні спільноти, які сформували цей ландшафт протягом своєї довгої історії", - сказав Шон Девлін, хранитель археологічних знахідок маєтку Маунт-Вернон.

На думку вчених, сокира була створена кваліфікованим майстром, який працював з річковою галькою, тесляючи його кромки. Майстер, мабуть, потім використовував шліфувальний камінь для подальшого згладжування поверхонь, перш ніж створювати канавки, до яких була прикріплена дерев'яна ручка. Вважають, що цей інструмент, ймовірно, використовувався для рубки дров.

Викладач археології Джейсон Андерсон, син якого був одним з двох учнів, які знайшли сокиру, сказав, що учні із Середньої школи архієпископа Хобана беруть участь в археологічній роботі на горі Вернон протягом шести років.

"Найцікавіше: вся наша задача полягає в тому, щоб залучити студентів до археології", - сказав він, додавши, що дуже важливо, що саме учні, а не дорослі, відкрили артефакт.

Показати ще новини
Радіо НВ
X