Час — це ілюзія. Як чорні діри впливають на сприйняття часу, а також до чого тут спагетті і безсмертя

3 серпня 2021, 20:03
НВ Преміум

Час — одне з найбільш важкопоясненних понять, що існують у світі. Але ще складнішим воно стає, якщо вирушити далеко в космос.

Можливо, коли-небудь хто-небудь вам казав, що «час відносний»? Напевно ніхто і не замислюється над справжньою природою цих слів, адже насправді час дійсно відносний. Це досить загальна конструкція, завдяки якій ми усвідомлюємо своє дорослішання, зміни в світі і навколо нас. Однак час не рухається всюди однаково.

Відео дня

У нашому Всесвіті є три просторових виміри — висота, довжина, ширина і один часовий вимір. Разом вони зв’язуються в єдину модель простір-час. І ця модель працює по-різному залежно від спостерігача і його положення.

Загальну теорію відносності (ЗТВ), проголошену Альбертом Ейнштейном, часто називають одним з найбільших відкриттів в історії людства. На ній засновані безліч інших теорій і припущень, що визначають наше життя і місце у Всесвіті. Час також не зміг уникнути всюдисущого ока Ейнштейна — саме він передбачив гравітаційне уповільнення часу. Час рухається повільніше для рухомих об'єктів у порівнянні зі стаціонарним спостерігачем, і дослідження з часом підтвердили це передбачення.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X