Його ніхто не бив. Вчені пояснили давню загадку незвичайної орбіти Урану

14 жовтня, 14:17
Уран нахилений на 98 градусів (Фото:NASA)

Уран нахилений на 98 градусів (Фото:NASA)

У Урана найбільший нахил у Сонячній системі — 98 градусів. Фактично, він обертається практично перпендикулярно до своєї орбіти. Нове дослідження французьких астрофізиків пропонує нове рішення цієї загадки, яке раніше ніхто особливо не розглядав.

Уран—- одна з найбільш недосліджених планет Сонячної системи. Єдиним космічним зондом людства, який пролетів поряд з Ураном, був Вояджер-2 у 1986 році.

Одна з найдивніших характеристик Урана — його нахил, через що його Північний та Південний полюс дивляться на Схід та Захід. Зазвичай астрономи пояснювали це тим, що під час формування планети вона пережила одразу кілька потужних зіткнень, які й перевернули її.

Відео дня

Проте нове дослідження команди французьких вчених пропонує альтернативну версію, пише астрофізик Пол Саттер для Space.com.

За часів формування планет Сонячна система була надзвичайно активною — на думку дослідників, дуже дивно, що лише Уран виявився “перевернутим”. Тому вони припускають, що замість удару іншим космічним тілом планету дестабілізував її природний супутник.

Так, комп'ютерне моделювання показало, що досить масивний Місяць, який потрапив на орбіту Урана, міг би перевернути його на 80 градусів. Після цього пара планета-супутник хаотично розкручуючи увійшла б у “гравітаційний танець”, який закінчився тим, що супутник врізався в планету, перевернувши його ще майже на 20 градусів. Після цього Уран завмер у такому становищі, яким ми його знаємо і тепер.

Показати ще новини
Радіо НВ
X