Вдало скопав. Селянин знайшов в Туреччині підземне місто

14 травня 2019, 08:07

Селянин на ім'я Бахрі Орхан, який працював на своєму полі біля міста Татларін випадково натрапив на вхід в висічені в скелях приміщення.

Споруди, ймовірно, належать до 1 тисячоліття до нашої ери, повідомляє турецький телеканал NTV.

Бахрі Орхан виявив висічений в скелях вхід у підземні приміщення після огляду наскального малюнка, який побачив на полі. На місце робіт спочатку викликали поліцію, а потім - археологів.

Відео дня

Вхід знайшли на відстані двох кілометрів на північ від вже відомого підземного міста в провінції Невшехір.

Наразі знахідку вивчають експерти місцевого музею. Після робіт, які ініційовані Дирекцією музею, підземне місто буде доступним для туристів.

Покинуті підземні міста Каппадокії почали виявляти в XIX столітті: французький священик отець Жерфаніон наштовхнувся на невелику дірку посеред гірської долини. Спустившись в неї, він опинився в колосальному підземному місті, яке спускалося вниз на кілька поверхів і мав вентиляційні шахти, колодязі, приміщення для зберігання зерна і утримання домашніх тварин, преси для виготовлення вина і храми. Населення подібного міста виходило наверх, тільки щоб обробляти поля.

Раніше НВ повідомляло, що в 2017 році в турецькій провінції Кайсері виявлено стародавнє підземне місто з 52 камерами. Спочатку про печеру в цьому районі владі розповіли пастухи і місцеві жителі, а при дослідженні було виявлено підземне місто Белясі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X