Секс в голові. Британські вчені створили ментальну «віагру»

30 січня 2017, 20:02
Таємничий гормон кісспептин, відкритий лише два десятиліття тому, здатний стимулювати сексуальний потяг безпосередньо в головному мозку, з'ясували дослідники

Британські дослідники з Імперського коледжу в Лондоні опублікували результати дослідження, яке показує, що багато дорослих «чоловічих» проблем можна вирішити за допомогою «юнацького» гормону.

Відео дня

Того самого, який відповідає за сексуальний драйв прищавих юнаків. Мова йде про кісспептин — гормон, який необхідний для того, щоб людина вступила в пубертатний період. Кісспептин відповідає за початок статевого дозрівання в підлітковому віці, а потім регулює репродуктивну функцію людини.

Ментальна віагра

Під час свого дослідження британські вчені працювали з групою з 29 молодих гетеросексуальних чоловіків. Всі вони отримували ін'єкції препарату на основі кісспептину. Потім піддослідним давали подивитися на два набори фотографій. На одних були сексуальні, а на других — несексуальні, але романтичні фото пари юнак-дівчина.

Експеримент проводився з постійним моніторингом мозкової активності піддослідних. Вчені відзначили підвищення активності в тих відділах мозку, які пов'язані з порушенням, коли чоловіки дивилися на сексуальні фото. При перегляді «нешкідливих» фотографій такої реакції не було.

Кисспептин отвечает за начало полового созревание в подростковом возрасте
Кисспептин отвечает за начало полового созревание в подростковом возрасте Фото:

Іншими словами, сексуального збудження в небажаних ситуаціях кісспептин не стимулює. Людина, що приймає дозу гормону, не буде «готова, як піонер» коли треба і не треба. А саме такого ефекту деколи досягають препарати для «поліпшення ерекції».

За словами професора Вальїта Дхілло, провідного автора дослідження, його результати доводять, що потрібного ефект досягнуто.

«Нашою метою було довести, що кісспептин може бути ефективним засобом лікування психосексуальних розладів, а також допомогти багаточисельній кількості сімейних пар, які зазнають труднощів із зачаттям дитини», - пояснює Дхілло.

За його словами, сам по собі кісспептин знаходиться в організмі кожної людини, а отже він безпечний. Простіше кажучи, його переробка не буде проблемою для печінки, на відміну від медичних препаратів, заснованих на сторонніх хімічних продуктах, не природніх для організму.

Це означає, що кісспептин може бути використаний для лікування різних захворювань і розладів, включаючи імпотенцію і депресію, вважає Олександр Комнінос, інший учасник дослідження.

Кісспептин підсилює сексуальний потяг і в цілому романтичну активність мозку, констатує Комнінос, а також бореться з поганим настроєм.

Але, за його словами, необхідні додаткові дослідження і клінічні випробування. Деякі з них, очевидно, будуть спрямовані на те, щоб з'ясувати, чи здатний кісспептин активізувати інші репродуктивні гормони в організмі.

Крім боротьби з безпліддям дослідники націлені з'ясувати потенційну роль кісспептину в лікуванні психосексуальних розладів.

Кисспептин может быть использован для лечения различных заболеваний и расстройств, включая импотенцию и депрессию
Кисспептин может быть использован для лечения различных заболеваний и расстройств, включая импотенцию и депрессию Фото:

Також ряд досліджень будуть спрямовані на те, щоб з'ясувати, наскільки кісспептин може продовжити сексуальне життя у літніх чоловіків.

Саме кісспептин регулює вступ підлітків в перід статевого дозрівання. Протягом життя рівень кісспептину регулює статевий потяг, припускають дослідники. І падіння рівня знаменується зниженням сексуальної активності в літньому віці.

Кісспептин — диво-гормон

Гормон кісспептин, що виробляється в головному мозку гіпоталамусом, був відкритий порівняно недавно — в 1999 році. Його відкриття було пов'язано з пошуками засобів для боротьби з безпліддям. У цьому ж світлі гормон і розглядали з того часу та до самої публікації роботи британських дослідників.

Спочатку вчені визначили, що гормон є свого роду стимулятором. Він активізує роботу клітин головного мозку, які в свою чергу відповідають за вироблення гормонів, що відповідають за овуляцію в жіночому організмі. А отже і за можливість зачаття.

В серії великих клінічних випробувань користь кісспептину була доведена найбільш безпосереднім чином. В 2013 році у Великобританії народилася перша дитина у матері, яка брала участь в клінічних випробування кісспептину.

Дослідження показали, що кісспептин не тільки може застосовуватися для лікування безпліддя, але й може зробити процедуру штучного запліднення більш безпечною. Більше того, деякі дослідження показують, що цей гормон може виявитися корисним при лікуванні діабету.

Ще одне дослідження показало, що моніторинг рівня кісспептину у вагітних жінок може допомогти передбачити ймовірність викидня.

Але про його застосування в ролі «ментальної віагри» мова до сьогоднішнього дня не йшла.

Изначально силденафил (лежащий в основе виагры) разрабатывался как средство для улучшения кровотока в миокарде и лечения стенокардии
Изначально силденафил (лежащий в основе виагры) разрабатывался как средство для улучшения кровотока в миокарде и лечения стенокардии Фото:

Віагра — на пенсію?

Сам по собі вислів «ментальна віагра» відсилає до легендарного препарату, назва якого стала синонімом у боротьбі за якісний секс. Принаймні, з боку чоловіків.

Силденафіл — саме так називається речовина, яка ховається під торговою маркою Viagra американської фармацевтичної компанії Pfizer, - був знайдений випадково. Вірніше, випадково було відкрито його благотворний вплив на сексуальну сторону життя пацієнтів.

Спочатку силденафіл розроблявся як засіб для поліпшення кровотоку в міокарді і лікування стенокардії, а також ішемічної хвороби серця. Під час клінічних випробувань у 1992 році силденафіл показав досить низькі результаті при виконанні свого безпосереднього завдання, однак виявилось, що препарат має несподіваний побічний ефект.

Препарат викликає приплив крові до органів малого тазу, дуже благотворно впливаючи на ерекцію. При цьому, силденафіл не впливає на сексуальний потяг.

Простіше кажучи, прийом віагри не впливає на здатність чоловіка відчувати сексуальне збудження. Але в тому випадку, якщо чоловік збуджує, віагра допомагає випробувати більш потужну ерекцію.

Ключова відмінність кісспептину від силденафілу саме в цьому. Кісспептин ніяк не впливає на «механіку» - в даному випадку, на прилив крові до органів малого тазу, як це робить силденафіл.

Але на відміну від силденафілу, кісспептин може допомогти чоловікові відчувати сексуальний потяг як такий.

Іншими словами, це саме «ментальна віагра».

Якщо силденафіл потрібен найбільше тим, хто відчуває збудження, але має проблеми з ерекцією, то кісспептин представляє інтерес в іншому розрізі. Він може бути корисний тим, хто не зіштовхується із фізіологічними проблемами в сексі, а просто не може спочатку випробувати сексуальне збудження.

Крім того, теоретично не виключено використання обох методів паралельно, відзначають експерти.

Читайте також - До біса ЦРУ! Легендарний сервіс електронної пошти Lavabit воскрес і готовий стати кошмаром спецслужб

Показати ще новини
Радіо НВ
X