Правда чи міф? Секс перед змаганнями шкодить спортсменам

18 жовтня 2016, 07:29
Чи дійсно спортсмени повинні обмежувати себе в сексі перед важливими стартами, або така активність, навпаки, приносить тільки користь

Уявлення про те, що спортсмени не повинні займатися сексом до змагань, оскільки це може негативно вплинути на їх продуктивність і результати - це один з найбільш довгоживучих забобонів у спорті.

Відео дня

Міф: Секс перед змаганнями шкодить спортсменам. Цей міф з'явився ще в першому столітті до нашої ери в працях античного лікаря Аретея Каппадокійського. Та й зараз цей міф вважають правдою не лише тренери, а і автори фільмів про спорт, приміром - Роккі.

Правда: Розвінчанню міфу про секс перед спортивними змаганнями було присвячене проведене під керівництвом Лаури Стефані з університету Флоренції дослідження. Воно було опубліковано у виданні Science Alert.

"Утримання від сексуальної активності до спортивних змагань є спірною темою", - говорить Лаура Стефані. - "Ми показуємо, що не існує надійних наукових доказів того, що сексуальна активність чинить негативний вплив на спортивні результати".

Стефані вивчила більше 500 досліджень, присвячених зв'язку спорту, сексу і результатів змагань. Цікаво, що з цих п'ятисот релевантними і валідними виявилися лише дев'ять, які були опубліковані протягом останніх 60 років. Однак дослідники виявили, що жодне з досліджень не розглядало безпосередньо питання про вплив сексу на спортивні результати.

Висновок: Ніяких закономірностей, що підтверджують популярний міф, виявити не вдалося. Стефані стверджує, що секс, навпаки, надає позитивний ефект, дозволяючи спортсменам трохи розслабитися перед важливими змаганнями.

Однак, як зазначає Стефані, "оскільки секс має розслаблюючий ефект, він може сприяти ослабленню витривалості (що важливо для марафону) або концентрації (наприклад, при стрільбі з пістолета)".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X