Чудо еволюції. Біологи дізналися секрет найменших пірнаючих ссавців у світі
Вчені дізналися, як в ході еволюції найменші нирці-ссавці у світі - водні землерийки набули здатність занурюватися в крижану воду.
Вивчивши генетичні зразки побудови еволюційного древа їх найближчих родичів - комахоїдних ссавців, вчені виявили, що поведінку пірнати у цієї групи тварин в ході еволюції змінювалося п'ять разів.
Біологи вже давно цікавляться цими теплокровними тваринами - їх здатністю пірнати і полювати в крижаній воді переступає знайомі нам кордони еволюції. Результати дослідження опубліковані в журналі eLife.
Щоб відстежити цю дивовижну еволюційну подорож, вчені зібрали зразки ДНК 71 виду, що належать до групи Eulipotyphla (в неї входять їжаки, кроти і землерийки)
Після того як біологи побудували генеалогічне древо Eulipotyphla - ДНК-код у вигляді докладної картини взаємин між кожним видом, вони змогли використати цю інформацію для відстеження еволюції поведінки при пірнанні.
Вони вивчили як білок, званий міоглобіном збільшувався в м'язах тварин в ході еволюції.
Вчені пояснили, що ця зміна, необхідна тварині, щоб накопичувати більше кисню в своїх м'язах для затримки дихання під водою. Дана особливість зустрічалася у цієї групи тварин п'ять разів.
Це генетичне дослідження дало захоплююче уявлення про еволюцію ссавців, які здаються найменш пристосованими для дайвінгу.
Раніше НВ повідомляв, що тюлені-монахи - одні з найбільш рідкісних і перебувають під загрозою зникнення морських ссавців. Однак колись ареал їх проживання досягав берегів Австралії.
Вчені заново вивчили дві скам'янілості, які залишалися непізнаними упродовж близько 40 років, і зберігалися в музеях Мельбурна. Результати досліджень докладно описані в журналі Journal of Systematic Palaeontology.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.