Найтвердіший. Вчені створили матеріал, який в 40 разів міцніше алмазу
Результати їх роботи були опубліковані в авторитетному журналі Nature.
Можливість створення карбiна було передбачено ще в 1885 році німецьким фізиком Адольфом фон Байєром. Він же висловив припущення, що цей матеріал, що складається з одного ланцюжка атомів вуглецю буде вкрай нестабільним.
При цьому теоретично карбін, як мінімум, вдвічі перевершує по міцності графен і в 40 разів міцніше алмазу.
Попит на такий матеріал в різних сферах промисловості міг би бути величезним. Він міг би застосовуватися в наноелектроніці, дозволив б здійснити прорив у технологіях зберігання водню.
Не дивно, що пошуки способу його створення стали чимось на кшталт Священного Грааля сучасної фізики. Однак, в силу нестабільності такого типу ланцюжків атомів вуглецю нікому раніше не вдавалося створити фрагмент карбiна довжиною понад 100 атомів.
У зв'язку з цим відкриття групи американських фізиків є досить значним. У своїй статті в Nature вчені описують методику, яка, на їх думку, дозволить не лише створити зразки карбiна, але і налагодити його масове виробництво.
З'єднавши два шару графену і помістивши їх у вуглецеві нанотрубки, фізики змогли отримати стабільні ланцюжки карбiна довжиною понад 6400 атомів.
У разі успіху подальших експериментів, можна буде говорити про швидку появу зразків карбiна, які можна буде тестувати в лабораторних умовах, підкреслюють автори дослідження.