Жити хочеться. Самці богомолів почали битися з самками і примушувати їх до парування

21 січня 2021, 12:29
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ентомологи Оклендського університету Натан Бурк і Грегорі Холуелл описали, як відбувається примусове спаровування у південноафриканських богомолів. Дуже часто самки цього виду комах поїдають самців, а тому тим доводиться діяти агресивно.

Своє дослідження вони описали в журналі Biology Letters.

Життя для самців ускладнюється ще й тим, що самки можуть обходитися без їхньої допомоги, відкладаючи партеногенетичні яйця. Тому вони можуть дозволити собі нападати і поїдати самців замість того, щоб паруватися з ними.  

Відео дня

Однак ентомологи помітили, що самці південноафриканських богомолів Miomantis caffra починають адаптуватися до таких порядків. Вони почали нападати на самок, намагаються схопити їх передніми ногами і запліднити. Це не гарантує перемогу — він все одно може бути з'їдений під час або після бою. 

Для перевірки ентомологи зловили по 52 самця і самки Miomantis caffra і тримали їх у окремих вольєрах. Потім їм влаштовували «побачення» — під стаканчик садили самку, а через годину до неї підсаджували самця. За парами спостерігали протягом 24 годин.

У перші 12 годин експерименту у фізичний контакт вступили богомоли з 29 пар. Ініціатором завжди ставав самець і в 26 випадках самки відповідали агресивним випадом, після чого між ними зав'язувалася бійка.

35% бійок завершилися перемогою самки, 7% закінчилися без явного переможця, а в 58% випадків перемогу здобував самець.

Часто навіть перемога в бійці участі не дарує самцю можливість жити далі — тільки 67% змогли здобути перемогу в сутичці і запліднити самку. Водночас, половину з них з'їли після запліднення.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X