На маленькому плоту. З кенійського острова рятують вісім рідкісних жирафів — фото

3 грудня 2020, 16:36

Захисники природи, урядовці та місцеві жителі намагаються врятувати вісім жирафів, які застрягли на меленькому острові в Кенії.

Щоб врятувати цих тварин, була створена безпечна для жирафів баржа, яка дозволить переправити тварин в нове місце, розповіли кенійські екологи.

Перший порятунок жирафа, самки на ім'я Асіва, пройшло успішно, інших повинні перевезти в найближчі дні.

Відео дня

Популяція жирафів в Африці скорочується за останні кілька десятиліть через втрату середовища проживання і браконьєрство. Але деякі підвиди величних істот знаходяться в більшій небезпеці, ніж інші. Одна з найбільш загрозливих популяцій - жираф Ротшильдів. За оцінками, всього 1600 з цих жирафів все ще живуть в дикій природі, а до 800 з них живуть в Кенії.

У 2011 році деякі жирафи Ротшильдів були переселені на острів Лонгічаро на озері Барінго. У той час територія острова була більше і іноді поєднувалася з материком, перетворюючи його на півострів. Але недавня сильна повінь навколо озера поставило під загрозу як прилеглу дику природу, так і місцеві села. А також і вісім жирафів, що застрягли на острові.

Рейнджери із заповідника дикої природи Товариства Руко приїжджали на острів, забезпечуючи жирафів додаткової їжею і перевіряючи їх здоров'я. Через загрозу нової повені офіційні особи вирішили врятувати цих жирафів і повернути їх в більш безпечні місця, поки не стало надто пізно.

Для цього Служба охорони дикої природи Кенії, Фонд північних пасовищ і некомерційна організація Save Giraffes Now об'єдналися з місцевими жителями, щоб переправити жирафів в безпечне місце.

«Ми довго готувалися до цього кроку, роблячи все можливе, щоб виключити будь-які ризики для жирафа», - сказав Девід О'Коннор, президент організації Save Giraffes Now.

Однак доставити Асіву і її товаришів-жирафів в безпечне місце - непросте завдання. Спільнота Руко побудувала для цієї місії спеціальну баржу, яку О'Коннор назвав дивом інженерної думки.

«Прямокутна сталева конструкція була спроектована і побудована спеціально для перевезення високого і важкого жирафа», - сказав він. «Баржа плаває на декількох порожніх барабанах для плавучості. Укріплення борту не дозволяли Асіві вистрибнути, поки баржа обережно маневрував поряд з човнами».

Ami Vitale / Save Giraffes Now
Фото: Ami Vitale / Save Giraffes Now

Щоб жирафи могли витримати поїздку, команда спробувала познайомити тварин з видом баржі протягом декількох місяців. Коли прийшов час супроводжувати Асіву під впливом снодійного, її очі були прикриті капюшоном, і її повели до баржі за допомогою напрямних тросів.

«Ми пропливли більш милі по водам, які кишать крокодилами, до недавно створеного заповідника жирафів Руко, і наша команда була поруч на протязі всього шляху, щоб гарантувати безпеку Асіви», - сказав О'Коннор.

Притулок жирафів площею 1780,62 га, розташоване на території заповідника Руко, було недавно завершено і включає огорожу, яка повинна захистити Асіву і її друзів від хижаків і інших небезпек.

Раніше НВ писав, що еколог з національного парку Роквуд в Південній Африці зазначає, що два жирафа в її парку недавно були вбиті ударом блискавки.

Виявивши двох мертвих жирафів, Циска П.Дж. Шейен не змогла знайти жодних попередніх досліджень, щоб визначити, чи змінюється ймовірність удару блискавки жирафів в порівнянні з іншими тваринами через їх великого зростання.

Шейен зазначає, що тільки один жираф був вражений безпосередньо - п'ятирічна самка. На тілі більш молодої самки пошкоджень не було, так що дослідниця вважала, що особина стала жертвою бічного спалаху або крокової напруги. Іншими словами, відбулося одне з двох: або блискавка «перестрибнула» від першої самки до другої, або струм пройшов по землі.

Виявлення двох мертвих жирафів змусило Шейен задатися питанням, чи схильні жирафи до більшого ризику ударів блискавки через їх великий зріст. Спостереження, які Шейен провела на іншій ділянці, показали, що під час дощу жирафи ходять на 13 відсотків рідше.

Показати ще новини
Радіо НВ
X