Фактично вимерли. Австралійські вчені пророкують швидке зникнення коал

16 травня 2019, 22:00

В Австралійському фонді коали заявили, що в Австралії залишилося не більше 80 тисяч коал, назвавши цей вид "функціонально вимерлим".

Таке визначення в даному випадку означає, що популяція скоротилася настільки, що більше не чинить ніякого впливу на навколишнє середовище, повідомляє видання Metro.

Коали вимирають через наслідки, викликаних зміною клімату. Підвищення температури викликає хвилі тепла, які вбивають тисячі коал в результаті зневоднення. Цей вид також сильно постраждав від знелісення. За даними Австралійського фонду коали, в 41 з 128 федеральних територій, де тварини раніше мешкали, взагалі не залишилося коал.

Відео дня

Цих тварин досить складно виявити, тому експерти все ще не можуть назвати їх точну кількість в різних австралійських штатах. Якщо не вжити заходів для їх захисту, їх популяція може впасти нижче критичного рівня і вони не зможуть продукувати нове потомство. Деякі популяції поблизу міст вже страждають від інбридингу - схрещування близькоспоріднених особин.

Дебора Табарт, голова Фонду Коали, закликала австралійського прем'єр-міністра втрутитися і спробувати щось з цим зробити.

"Я закликаю нового прем'єр-міністра після травневих виборів прийняти Закон про захист коали (KPA), який був написаний і готовий до роботи з 2016 року. Тяжке становище коали тепер лягає на його плечі", - сказала вона.

Коали завжди допомагали австралійської екосистемі, підтримуючи здоров'я лісів, жуючи листя дерев і удобрюючи грунт послідом. Тварини мають статус "вразливі" в Квінсленді, Новому Південному Уельсі і Австралійській столичній території. І хоча вони не перераховані як "вразливі" в Вікторії або Південної Австралії, це тому, що місцеві популяції, як вважають, вже вимерли.

Показати ще новини
Радіо НВ
X