Люта помста. Археологи знайшли сліди різанини і канібалізму в індіанському поселенні

20 січня 2021, 08:02
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Мексиканські вчені з’ясували, що іспанські конкістадори зарізали не менше дюжини жінок і дітей в союзному ацтекам місті Текоаке, що на мові ацтеків означає «місце, де вони з'їли їх».

Атака на місто була помстою за те, що його жителі принесли в жертву і з'їли загін іспанців, заявили в Національному інституті антропології та історії Мексики.

Жителі Текоаке в 1520 році захопили конвой з приблизно 15 іспанців чоловічої статі, 50 жінок і 10 дітей, 45 піхотинців, серед яких були кубинці африканського і індіанського походження, і приблизно 350 союзників з корінних народів. Всі вони були очевидно принесені в жертву протягом декількох місяців.

Відео дня

Почувши про це, конкістадор Ернан Кортес наказав Гонсало де Сандовалю зруйнувати місто.

Археолог Енріке Мартінес Варгас сказав, що розкопки дозволяють припустити, що жителі Текоаке знали, що насувається атака у відповідь, і кинули кістки іспанців і інші докази в неглибокі колодязі. Городяни також намагалися побудувати примітивні оборонні споруди уздовж головної магістралі міста, але безуспішно.

«Деяким воїнам, які залишилися в місті, вдалося втекти, але жінки і діти залишилися, і вони були головними жертвами. Ми змогли продемонструвати це на 120-метровій ділянці головної дороги, де були виявлені скелети дюжини жінок, які, ймовірно, захищали кістки 10 дітей у віці від п’яти до шести років», — йдеться в заяві інституту.

Фотографії розкопок показують дитячі кістки поруч з кістками дорослих жінок, а деякі жіночі черепа або кістки рук звернені до дітей.

INAH
Фото: INAH

«Розміщення поховань дозволяє припустити, що ці люди бігли, були вбиті і поховані в поспіху. Жінки і діти, ховалися в кімнатах, були понівечені, про що свідчить виявлення порубаних кісток на підлозі. Храми були спалені, а статуї обезголовлені», — сказали в інституті.

За словами експертів, члени захопленої колони містилися в камерах без дверей, де їх годували протягом шести місяців. Поступово місто приносило в жертву і, очевидно, їло коней, чоловіків і жінок. Але на свиней, мабуть, дивилися з таким підозрою, що їх вбивали і залишали нез'їденими. Навпаки, скелети захоплених в полон європейців були розірвані на частини і мали порізи, які вказують на те, що м’ясо було видалено з кісток.

Раніше НВ писав, що мексиканські археологи заявили, що вони знайшли останки ще 119 осіб, в тому числі жінок і декількох дітей, в старовинній ацтекській «вежі черепів» в центрі столиці.

Про нове відкриття було оголошено після того, як східна частина башти була розкопана разом із зовнішнім фасадом, через п’ять років після того, як була виявлена північно-східна частина.

Археологи вважають, що багато черепа належали захопленим в полон ворожим воїнам і що вежа була попередженням противникам ацтекської імперії.

Деякі з рештків могли належати людям, які були вбиті під час ритуальних жертвоприношень, щоб умилостивити богів, згідно з даними експертів, цитованим в заяві Національного інституту антропології та історії.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X