Скелет в глеку. В Ірані знайшли незвичайне стародавнє поховання
Група іранських археологів виявила стародавній людський скелет гробниці в сільській місцевості в західній провінції Кордестан.
Цікаво, що померлий, поруч з яким знайшли наконечник списа, був знайдений в величезному глечику.
Вважається, що скелет сходить до парфянської епохи, тобто в період між 247 р до н.е. — 224 р н.е., оголосило управління туризму провінції Кордестан.
«У парфянській похоронної традиції гігантські глеки зазвичай грали роль трун, а в виявленої гробниці, згідно парфянської культурі, тіло поміщали в два глиняних глека … Нижче ребер тіло, схоже, належало людині, яка померла від травм», — пояснив керівник проекту Шокух Хосраві.
Дослідження проводилося під керівництвом Науково-дослідного інституту культурної спадщини та туризму біля будівельного майданчика греблі в Сарвабадському районі. Гробниця була знайдена в одній з археологічних траншей в сільській місцевості.
Обряд поховання в глеку полягав в тому, що небіжчика поміщали всередину великого господарського глека, а потім сам глек укладали в могильну камеру чотирикутної або овальної форми. Похоронні глеки, як правило, укладалися в камерах в горизонтальному положенні. При цьому на поверхні зазвичай не було слідів того, що в цьому місці знаходиться могила.
Парфянська імперія, також відома як Імперія Аршакидів, була великою політичною і культурною державою на території стародавнього Ірану. Парфяни в значній мірі перейняли мистецтво, архітектуру, релігійні вірування і королівські відзнаки своєї культурно неоднорідної імперії, яка включала перську, елліністичну і регіональні культури.
На піку свого розвитку Парфянська імперія простягалася від північних меж Євфрату, на території сучасної центрально-східної Туреччини, до східного Ірану.
Раніше НВ писав, що вчені з Університетського коледжу Лондона опублікували доказ того, що хромована сталь була винайдена в Персії, приблизно на 1000 років раніше, ніж вважалося до цих пір.
Археологи знайшли те, що, на їхню думку, є свідченням того, що тигельна сталь з низьким вмістом хрому в 11 столітті існувала на території нинішнього Чахаку в Ірані, дуже далеко від європейської промислової революції. Метал використовувався для виробництва зброї, включаючи мечі і кинджали.
«Це дослідження не тільки надає найраніші відомі докази виробництва хромової сталі ще в 11 столітті н.е., але також надає хімічний індикатор, який може допомогти ідентифікувати артефакти з тигельної стали в музеях або археологічних колекціях до їх походження», — говорить археолог Рахіль Аліпур з Університетського коледжу Лондона.
Дослідники пояснюють в своїй статті, що це перший випадок «навмисного виробництва сталі з низьким вмістом хрому». Це означає, що у нержавіючої сталі набагато довша і різноманітна історія, ніж будь-коли знали експерти.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.