Скарби під ногами. Під час будівництва дороги біля Дніпра знайшли старовинні артефакти
На місці будівництва траси Н-31 Дніпро-Царичанка-Кобеляки-Решетилівка були виявлені артефакти, деяким з яких більше 2 000 років.
Виконуючий обов’язки начальника Служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області Олександр Коломійцев розповів, що при будівництві ділянки траси Н-31 «Дніпро-Решетилівка», охоронні розкопки були проведені на чотирьох ділянках.
Відповідно до старих мап, там, де були виявлені знахідки, в 18−19 століттях перебували заїжджі двори, млини і корчми. Були знайдені як поховання, так і поселення і промислові об'єкти.
Як відзначили археологи, різноманітна кераміка представлена як древніми ліпними посудинами, так і уламками давньогрецьких амфор. Цікава і ще одна дуже рідкісна для регіону знахідка — монета часів хана Тохтамиша (Кінець 14 століття).
Служба автомобільних доріг у Дніпропетровській області організувала виставку цих артефактів, яка буде працювати до 5 березня з 10:00 до 13:00 в Дніпрі. Надалі експозицію передадуть в історичний музей імені Яворницького.
«Відвідувачі матимуть можливість побачити найдавніші металеві, крем’яні та кістяні знаряддя праці, унікальну знахідку — бронзову сокиру — кельт, яка належить до епохи пізньої бронзи, наконечники стріл з кістки і бронзи», — розповіли в Укравтодорі.
Раніше НВ писав, що в кінці 2020 року біля Жовкви Львівської області фахівці "Рятівної археологічної служби" провели археологічні розкопки перед реконструкцією дороги Т-14−25 між Жовквою і Кам’янкою-Бузькою.
На місці робіт виявили знахідки епохи енеоліту (Кін. III — поч. II тис до н. е.) І раннього залізного віку (I тис. до н.е.), розповіли історики.
Два стародавні поселення розташовані в межах будівництва дороги. Зокрема, у села Сопошин вже знайшли фрагменти ліпного посуду та крем’яні вироби епохи енеоліту (Мідної доби). Археологи зафіксували також об'єкти і знахідки XVIII — XIX ст. (монети австрійського періоду) у покинутого хутора в урочищі Боднарова.
«Ще в 2019 році, на етапі проектування, наші співробітники провели розвідку на ділянці автодороги протяжністю 25,5 км і зафіксували вісім об'єктів археології - переважно стародавні поселення. За датировками вони належать до різних епох — від енеоліту і до часів князів», — йдеться в повідомленні «Рятівної археологічної служби».

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.