Зоопарк у печері. В Англії знайшли кістки мамонта, носорога та гієни

8 лютого 2022, 23:56

Кістки тварин, у тому числі мамонта, носорога, гієни та вовка, вік яких досягає 60 000 років, виявили на півдні Англії.

Рештки тварин знайшли під час обстежень перед будівництвом містечка Шерфорд Нью-Таун.

Кістки тварин, які мешкали в Англії під час льодовикового періоду, виявили під час досліджень території, де буде зведено житловий район.

Відео дня

За словами вчених, аналіз кісток тварин може дати нове уявлення про екосистеми того часу.

« Це дивовижне відкриття. Те, що ми знайшли рештки такого різноманіття видів, дає нам уявлення про тварин, які жили в Британії під час льодовикового періоду тисячі років тому», — каже Дункан Вілсон, керівник Historic England.

На даний момент всі кістки тварин витягли з-під землі та їх ретельно аналізують та класифікують. Після закінчення дослідження ці знахідки передадуть до одного з музеїв Плімуту.

Раніше НВ писав, що дослідники виявили у Великій Британії « цвинтар» мамонтів, заповнений кістковими останками п'яти особин — новонародженого, двох молодих слонів та двох дорослих.

Тварини померли у нинішньому кар'єрі у Суїндоні, місті на південному заході Англії під час останнього льодовикового періоду, зазначають автори відкриття.

Поряд з останками мамонта дослідники виявили кам'яні інструменти, створені неандертальцями, у тому числі ручну сокиру і невеликі крем'яні інструменти, відомі як скребки, які використовувалися для очищення свіжих шкур тварин. Проте команда ще має проаналізувати кістки мамонтів, щоб визначити, чи є на них сліди від інструментів неандертальців.

"Знайти кістки мамонта завжди незвично, але знайти такі старі і добре збережені і в такій безпосередній близькості від кам'яних знарядь неандертальця - це виняток", - заявила Ліза Весткотт Вілкінс, співзасновник організації DigVentures, яка займалася розкопками.

Показати ще новини
Радіо NV
X