Кольори добре збереглися. У Китаї знайшли середньовічні гробниці з незвичайними фресками

17 січня, 14:08
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Вчені вважають, що цей малюнок зображає ворона чи фенікса (Фото:Shanxi Provincial Institute of Archaeology)

Вчені вважають, що цей малюнок зображає ворона чи фенікса (Фото:Shanxi Provincial Institute of Archaeology)

Археологи виявили цегляні гробниці, прикрашені багатими фресками, датовані періодом династії Мін (1368−1644 роки) у місті Чанчжі на півночі Китаю.

Було знайдено три гробниці, імовірно, сімейні гробниці ранньої династії Мін, розповіли китайські дослідники.

Два зі знайдених гробниць цілі. Дах третьої, прямокутної цегляної гробниці зі склепінною стелею, обвалився, пошкодивши стіни та вміст, але залишки розпису все ще видно.

Відео дня

Інститут археології провінції Шаньсі розпочав розкопки минулого року перед початком будівництва дороги. Вони виявили могилу на південному сході, одну на півночі та одну на південному заході ділянки. Прямокутна гробниця з обваленою стелею була південно-східною. Дві інші – у хорошому стані, а фрески – дуже схожі за стилем та тематикою – все ще в яскравих кольорах.

Фрески зображують релігійні мотиви та сцени з повсякденного життя, відображаючи ідею про те, що люди житимуть після смерті майже такими ж життями, як і раніше. Центральні похоронні камери розписані кольорами та штучними архітектурними елементами, включаючи двері, решітчасті вікна, колони, карнизи та крокви, що імітують стиль резиденції того періоду.

Фрески також містять небесні образи. На східній стіні знаходиться червоний диск з птахом у центрі, який представляє сонце та міфологічного ворона або фенікса, пов'язаного з сонцем. На протилежній стіні — місяць, білий диск, де під деревом стоїть міфологічний Нефритовий Кролик, який створює еліксир життя.

Цегляна восьмикутна споруда, виявлена під час розкопок, мабуть, виконувала якусь ритуальну функцію, пов'язану з гробницями. Воно близько 1,5 метрів у діаметрі і має шість ніш на внутрішніх стінах, куди ставили статуетки та інші предмети.

У ході розкопок було виявлено 18 предметів, у тому числі велика кераміка, бронзові монети та бронзові дзеркала.

Раніше НВ писав, що після двох років розкопок у центральному Китаї було виявлено 3000-річний клановий цвинтар з «елітними» могилами, наповненими скарбами.

Розташовані в Аньяні, найпівнічнішому місті провінції Хенань в Китаї, гробниці датуються періодом династії Шан, яка є першою правлячою династією Китаю.

З'явившись у другому тисячолітті до нашої ери в епоху китайської бронзи, ці могутні племінні правителі були відомі своїми розробками у галузі військових технологій, математики, астрономії та мистецтва.

6 січня 2022 року Аньянський інститут культурних реліквій та археології повідомив, що на місці археологічних розкопок знайдено «18 фундаментів будівель, 24 гробниці, чотири ями для коней і колісниць, а також низку дивовижно неушкоджених реліквій, у тому числі нефритові та кам'яні предмети», а також вироби із бронзи.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X