Розіграш? Астрономи виявили сліди життя в хмарах Венери

3 квітня 2018, 07:01
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Зонд Акацукі виявив можливі сліди існування мікробів в густих сірчанокислотних хмарах у високих шарах атмосфери Венери.

Хоча частина видань опублікувала новину про це 1 квітня, стаття про венеріанські хмари була опублікована 30 березня в журналі Astrobiology.

Як пояснюють автори роботи, вчені з Університету Вісконсіна, кислотні хмари сусідки Землі незвичайним чином відображають і поглинають ультрафіолетові промені. Заміри показали, що області зі "дивним" спектром зосереджені там, де знаходяться скупчення наночастинок, схожих і за розмірами, і по взаємодії зі світлом на ті краплі аерозолів і кристали льоду, які виникають в земних хмарах навколо живих мікробів.

Відео дня

"Ці загальні значення вказують на те, що область нижньої хмари Венери може містити достатню біомасу, щоб характеризуватися і кількісно визначатися за допомогою оптичних методів. Більш того, порівняння коефіцієнтів ослаблення пучка світла при його поширенні в речовині для Венери і Землі підтверджує правдоподібність наявності високої щільності клітин і/або помітних концентрацій хромогенних пігментів в нижніх хмарах Венери", - йдеться в статті дослідників.

На думку дослідників, з нинішнім періодом обертання в 243 дня клімат Венери "міг залишатися придатним для проживання як мінімум 715 мільйонів років тому, якщо на поверхні були первісні океани". На думку авторів роботи, цього часу могло вистачити для еволюції найпростіших форм життя.

"Однак, існує кілька абіотичних кандидатів, які показують розумне спектральне перекриття з Венерою, включаючи аерозольну елементарну сірку і FeCl3. Порівняння спектрів для цих з'єднань поряд з денним альбедо Венери в сукупності демонструє подібні характеристики", - зізнаються автори роботи.

Справа в тому, що прилади, до сих пір вивчали атмосферу планети, не здатні показати різницю між органічною та неорганічною матерією. Вчені підкреслюють, що їх висновки поки можна розглядати тільки як припущення - підтвердити або спростувати таку теорію можна буде тільки шляхом вивчення атмосфери Венери за допомогою спеціальних зондів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X