Готуємось до нової висадки? Американські вчені вперше виростили рослини у місячному ґрунті

17 травня 2022, 18:12
Для дослідження вчені взяли зразки місячного ґрунту, доставлені на Землю місіями Аполлон-11, 12 та 17 між 1969 та 1972 роками. (Фото:Anna-Lisa Paul, Stephen M. Elardo & Robert Ferl)

Для дослідження вчені взяли зразки місячного ґрунту, доставлені на Землю місіями Аполлон-11, 12 та 17 між 1969 та 1972 роками. (Фото:Anna-Lisa Paul, Stephen M. Elardo & Robert Ferl)

Вченим із Університету Флориди вдалося виростити на Землі рослини у місячному ґрунті. Це відкриває можливість до створення місячних садів, які могли б підтримувати людську колонію на Місяці.

Місячний ґрунт доставили на Землю понад 50 років тому під час космічних місій Аполлон. Для дослідження вчені взяли зразки реголіту, доставлені на Землю місіями Аполлон-11, 12 та 17 між 1969 та 1972 роками.

Відео дня

«Дивно? Можливо. Неймовірно? Безперечно. Земне життя потенційно може жити на Місяці, і для астронавтів, які туди вирушать, рослини можуть забезпечити їхнє життя способами, про які ми досі могли тільки мріяти», — заявив старший автор дослідження Роберт Ферл в інтерв'ю VICE. Повністю дослідження можна прочитати у науковому журналі Communications Biology.

Першою рослиною, що проросла на місячному ґрунті, стала резуховидка Таля — родич броколі та цвітної капусти. Цю рослину можна вживати в їжу, проте часто вона є добавкою до основної страви.

На кожну рослину вчені виділили всього один грам місячного реголіту, додавши до нього воду, а потім насіння і живильний розчин. Вже через два дні вони почали проростати, а через шість діб біологи почали помічати різницю між паростками, посадженими в різних ґрунтах.

Найменш родючим виявився ґрунт, зібраний у ході місії Аполлон-11, у ході якої астронавти зібрали зразки місячного ґрунту в районі Моря Спокою.

У ході дослідження з'ясувалося, що найгірше для рослин підійшов ґрунт, на який зазнав найбільше космічного випромінювання та сонячного вітру. Тим не менш, навіть найбільш здорові рослини будуть рости не так швидко, як на Землі і виявляться низькорослими. Проте їх все одно можна буде вживати в їжу.

"Цей експеримент важливий для довгострокових цілей НАСА з дослідження діяльності людини [у космосі], оскільки нам потрібно буде використовувати ресурси на Місяці та Марсі для створення джерел їжі для майбутніх астронавтів", — заявив глава американського аерокосмічного відомства Білл Нельсон. Крім того, дослідження корисне і для ведення сільського господарства на Землі, оскільки воно показало, як рослини можуть долати стресові умови в районах із дефіцитом харчування.

Показати ще новини
Радіо NV
X