Росія допоможе США побудувати базу на орбіті Місяця

27 вересня 2017, 16:14
Глави космічних агентств Росії та США домовилися про створення міжнародної навколомісячної станції Deep Space Gateway

Про це заявив журналістам генеральний директор Роскосмоса Ігор Комаров на Міжнародному астронавтичному конгресі в Австралії, пише ТАСС.

"Ми домовилися про те, що будемо спільно брати участь у проекті створення нової міжнародної навколомісячної станції Deep Space Gateway. На першому етапі будемо будувати орбітальну частина з подальшою перспективою застосування відпрацьованих технологій на поверхні Місяця, а згодом - Марса. Вихід перших модулів можливий в 2024- 2026 роки ", - сказав Комаров.

Відео дня

За його словами, сторони в попередньому порядку обговорили вклади країн-учасниць.

"Нашим внеском може стати створення від одного до трьох модулів і стандартів уніфікованого стикувального механізму для всіх кораблів, які будуть стикуватися до станції", - сказав Комаров. У той же час директор Роскосмоса по пілотованим програмам Сергій Крикальов зазначив, що Росія крім шлюзового модуля може розробити для нової станції ще й жилий.

В цей же час генеральний директор РКК Енергія Володимир Солнцев розповів журналістам, що в якості внеску в проект корпорація пропонує створити для Deep Space Gateway шлюзову камеру для виходів космонавтів у відкритий космос, апарат для спуску на місячну поверхню і корабель для доставки екіпажів до Місяця.

Тоді ж Солнцев заявив, що РКК Енергія і американська корпорація Boeing Defense, Space & Security найближчим часом мають намір підписати детальну угоду про співпрацю в галузі освоєння далекого космосу.

Про плани по створенню навколомісячної станції стало відомо навесні 2016 року. Проект місячної орбітальної станції опрацьовувався в двох варіантах: на основі двох малих житлових модулів або одного великого. Обидві концепції передбачають, що на станції зможуть працювати чотири людини.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X