Росія домовилася з NASA про імітацію польотів на Марс

6 лютого 2017, 14:01
Російські вчені підписали з NASA протокол про наміри проводити спільні експерименти з ізоляції людей в рамах підготовки до пілотованих польотів на Марс

Зараз представниками Інституту медико-біологічних проблем (ІМБП) РАН готуються рамкові контракти, повідомив завідувач відділом ІМБП Марк Бєлаковський, передають РИА Новости.

Відео дня

"Ми підписали протокол про наміри з нашими американськими колегами. Зараз готуємо контракт. Він буде рамковий. Він охоплює роботу з 2017 по 2021 рік. Перший контракт буде стосуватися 2017-2018 року, потім 2019, 2020, 2021", — сказав Бєлаковський на семінарі в Москві. Він зазначив, що йдуть переговори з японськими колегами, які повинні в березні 2017 року приїхати в Росію для обговорення технічних питань.

Крім того, за словами представника ІМБП, "попередню згоду на участь у проекті дали представники німецького космічного агентства, французького космічного агентства, є позитивна реакція і у ASI (італійське космічне агентство)". Він вказав на ряд вчених з Бельгії, Франції та Німеччини, які звернулися в ІМБП "в приватному порядку". "Є цілий ряд фірм, які на нас вийшли, зокрема Airbus", — додав Белаковский.

У 2017 році планується експеримент в ІМБП тривалістю від 14 до 21 дня. У 2018 році намічено два експерименти: чотиримісячний і на 14-21 день. У 2019 році планується восьмимісячний, а в 2020-2021 роках — річні експерименти. Терміни можуть бути скориговані, але в цілому програма з наземної ізоляції екіпажів готова.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X