У вигляді рибки. Вчені створили робота для виявлення мікропластику у воді

22 червня, 17:53
Роборибки зможуть очищати океан від пластику (Фото:Nano Letters/ACS)

Роборибки зможуть очищати океан від пластику (Фото:Nano Letters/ACS)

Мікропластик зустрічається повсюдно, навіть у льодах Антарктиди. Він несе небезпеку для живих організмів, але видалити його непросто, особливо якщо йдеться про моря. Щоправда, спеціалісти з ACS мають вирішення проблеми.

Вчені сконструювали крихітного робота у формі риби, який зможе потрапити до найбільш важкодоступних місць Світового океану.

Конструкція має довжину 15 мм і виготовлена з композитних нанолистів із графену з молекулами β -циклодекстрину. Робот не боїться впливу солоної води та низьких температур, тому зможе досліджувати глибокі шари океану.

Відео дня

Рухається робот не дуже швидко — він здатний переміщатися на відстань 40 мм за секунду, тобто 1.44 км на годину. Але цього достатньо, з огляду на те, що пристрою необхідно ретельно вивчити склад дна та води і поглинути зайвий пластик.

Після того, як це станеться, робот вирушить у заздалегідь визначене місце для скидання отриманого вантажу. Йому розкриють черевце і дістануть мікропластик, причому згодом матеріал відновиться сам собою і робот буде придатний до повторного використання.

Показати ще новини
Радіо НВ
X