Розсадник бактерій. В океані знайшли 200 тисяч різних груп вірусів

27 квітня 2019, 18:05

Вчені проаналізували світовий океан у 80 різних точках по всій планеті і виявили величезну кількість вірусів, які можуть загрожувати морським тваринам.

З 2009-го по 2013-й вчені збирали проби з різних точок у світовому океані і з'ясували, що у воді поширені близько 200 тис. видів вірусів, пише BBC.

Експерти досліджували більше 80 точок по всьому світу, від поверхні до глибини в 4 км, і від Північного до Південного полюсів. Більшість зі знайдених вірусів не є небезпечними для людини, але можуть завдати шкоди морським тваринам, зокрема китам і ракоподібним.

Відео дня

Згідно з результатами дослідження, кількість вірусів в океані у 12 разів перевищує попередні оцінки вчених. Незвичним також стало те, що багато видів вірусів розташовані у Північному Льодовитому океані. Раніше вважалося, що найбільша кількість вірусів концентрується поблизу екватора.

"Коли ми досліджували гени вірусів у кожній з місцевостей, ми виявили докази генетичної адаптації до різних зон океану", - говорить дослідник з Льовенського католицького університету в Бельгії Енн Грегорі.

Нагадаємо, зараз вчені тільки вивчають віруси в океані, і в одному літрі морської води можуть перебувають мільярди вірусів, більшість з яких невідомі людині. Ці віруси можуть негативно впливати не тільки на великих морських тварин, а й на невеликі організми на зразок планктону, які виробляють кисень і вбирають вуглекислий газ.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X