Раптово. Льодовик Росса в Антарктиді не тане, а замерзає

26 лютого 2018, 21:07

Новозеландські кліматологи вважають, що шельфовий льодовик Росса не тане, як думає багато хто, а замерзає.

Такі висновки були зроблені після того, як у листопаді вчені з Нової Зеландії пробурили свердловину глибиною 300 метрів у шельфовому льодовику Росса, йдеться в статті Popular Mechanics.

Відео дня

Вчені з Нової Зеландії використовували свердло з гарячою водою, щоб проникнути глибоко в шельфовий льодовик Антарктиди. Вимірюючи температуру нижче шельфу, вони очікували, що лід буде танути.

Замість цього вода кристалізувалася і замерзала. У відео з National Geographic можна побачити білі точки кристалів льоду, коли камера опускається вглиб. Якби шельф танув, отвір на цьому рівні мав би гладкі краї.

"Це підірвало нашу свідомість", - сказала Христина Халбе, гляціолог з Університету Отаго в Новій Зеландії, яка очолювала проект.

Вчені залишили в свердловині прилади для вимірювання течії і температури під льодовиком на наступні кілька років. Причини того, що конкретно відбувається на льодовику Росса, будуть зрозумілі після додаткових досліджень. Поки ж можна сказати, що ніякого катастрофічного танення льодовика в найближчим часом не буде.

Раніше НВ повідомляло, що фотожурналіст Крістофер Мішель зняв дивовижний краєвид під час недавньої поїздки в Антарктиду. Знімок було зроблено неподалік від Південного полюса. Фотограф зумів зафіксувати явище під назвою паргелій.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X