Із двома супутниками Airbus. Європейська ракета Vega C впала через дві хвилини після старту

21 грудня 2022, 14:30
Момент запуску ракети-носія (Фото:Arianespace)

Момент запуску ракети-носія (Фото:Arianespace)

Друга місія за участю ракети-носія серії Vega C, розробленої Європейським космічним агентством та керованою компанією Arianespace, закінчилася катастрофою.

Ракета несла два космічні супутники Airbus для угруповання Pleiades Neo, призначеного для вивчення Землі.

Vega C стартувала з європейського космопорту Куру у французькій Гвіані о 10:47 за місцевим часом. Перша ступінь ракети P120C виконала свою роботу у штатному режимі.

Відео дня

Але друга ступінь Zefiro 40 не впоралася із завданням. За даними французької Arianespace, опублікованими виданням space.com, приблизно через 2 хвилини 27 секунд після старту стався збій у її роботі, після чого місія Vega C була закінчена. До закінчення аналізу події про точні причини катастрофи не повідомляється.

Vega C була розроблена Європейським космічним агентством (ESA) та експлуатувалася Arianespace. Минулого року їй вдалося успішно доставити п'ять супутників на орбіту.

Чотирьохступінчаста ракета висотою 35 метрів є потужнішою версією Vega, яка вперше піднялася в повітря у 2012 році на висоту 700 кілометрів.

Два космічні кораблі, які були втрачені через аварію у вівторок, Pleiades Neo 5 і Plеiades Neo 6, разом важили 1977 кг. Дует прямував на сонячно-синхронну орбіту, де вони мали завершити формування сузір'я Airbus Pleiades Neo для отримання зображень Землі.

Показати ще новини
Радіо NV
X