Купа щебеню замість коштовностей. Астероїд Психея-16 може виявитися не тим, чого очікували вчені

14 червня 2021, 20:03
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Широко вивчений металевий астероїд Психея 16 довгий час вважався оголеним залізним ядром маленької планети. Однак нове дослідження спростовує це припущення і пропонує іншу історію походження небесного тіла.

Це був 16-й астероїд з коли-небудь виявлених — першим астероїд був помічений італійським астрономом Аннібале де Гаспарісом в далекому 1852 році. Проте, небесне тіло приваблює вчених досі — причому настільки, що в NASA запланували місію з його вивчення.

Відео дня

У серпні 2022 року космічний корабель Psyche повинен залишити Землю, щоб у 2026 році прибути на астероїд. У місії є два головних завдання. По-перше, вважалося, що Психея 16 — це фрагмент ядра протопланети, яка не змогла сформуватися під час ранньої епохи існування Сонячної системи. По-друге, вчені впевнені, що на астероїді є величезні запаси дорогоцінних металів — приблизно $10 тисяч квадрильйонів. Таким чином, Психея-16 може стати першим небесним тілом, на якому люди могли б добувати ресурси.

https://www.youtube.com/watch?v=a3iBFA3uHj0

Однак нове дослідження студента університету Аризони Університету Девіда Кантілло, опубліковане в журналі The Planetary Science Journal, показало, що всі ці перспективи можуть бути не такими райдужними.

Раніше вчені оцінювали склад астероїда шляхом аналізу сонячного світла, відбитого від його поверхні. Якщо зразок світла відповідав зразкам інших металевих предметів, вчені робили висновок, що він там є. Кантілло з колегами пішов іншим шляхом — вони відтворили реголіт Психеї-16, змішавши різні матеріали у лабораторії, а також проаналізувавши світлові патерни, поки вони не співпали зі спостереженнями в телескопі. І, як виявилося, вартість астероїда може бути явно завищеною — хоча дослідники поки не відзначають, на скільки саме.

Згідно з попередніми аналізами, Психея-16 на 94% складалася з металів, а також була дуже щільним небесним тілом завдяки своєму високому радіолокаційному альбедо і спектральній подібності з іншими залізними метеоритами. Однак Кантілло підрахував, що насправді астероїд складається на 82,5% з металу, на 7% з піроксену з низьким вмістом заліза і на 10,5% з вуглецевого хондриту, який, ймовірно, утворився після зіткнень з іншими астероїдами. Густину Психеї оцінили в 35% — це означає, що всередині тіла астероїда більше третини — це порожній простір.

Таким чином, замість того, щоб бути неушкодженим оголеним ядром ранньої планети, Психея-16 набагато ближче до звичайних уламків на кшталт астероїда Бенну. Його об'ємна щільність оцінюється в трохи більше ніж 50% — це приблизно як купа щебеню.

«Наша робота показує, що Психея-16 набагато цікавіша, ніж очікувалося», — каже Кантілло. Він упевнений, що на астероїді також є вода, і тепер студент планує присвятити наступні дослідження оцінці її кількості.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X