Прощавай, копалина. Сонячна енергія стала дешевше за вугілля в Індії

20 квітня 2016, 18:15
Міністр енергетики Індії Пиюш Гоял заявив, що виробництво сонячної енергії в країні стало більш економічно вигіднішим, ніж використання вугілля

"Я вважаю, що нова вугільна електростанція буде давати більш дорогу енергію, ніж сонячна електростанція, - розповів міністр. – Звичайно є труднощі з тим, щоб виробляти енергію 24 години на добу 7 днів в тиждень. Ми розуміємо це, але у нас є довгострокове бачення щодо сонячної енергії, яке не ґрунтується на субсидіях".

Відео дня

У цьому році ціни на електроенергію, що отримується від сонячних електростанцій, впали до 4,34 рупій ($0,06) за кіловат-годину. У той же час вартість енергії, отриманої за допомогою вугілля, коливається в межах 3-5 рупій ($0,05-0,08) за кіловат-годину. В майбутньому розрив цін може стати ще більше на користь сонячної енергії.

Для країни, 300 мільйонів жителів якої (чверть населення) не мають доступу до електрики, це буде значним досягненням. Крім того, збільшення ролі сонячної енергетики благотворно позначиться на екологічній обстановці в Індії.

"Для просування сонячної енергії є й інші причини, крім ціни, - вважають журналісти CNN Money. – Це дуже корисно для країни, в якій знаходиться 13 з 20 найбільш забруднених міст світу".

Влада Індії розраховує, що до 2022 року сумарна потужність сонячних електростанцій в країні досягне 100 гігават. Це приблизно в 20 разів більше, ніж зараз. Крім того, країна є батьківщиною досить амбітних проектів у цій сфері. Так, адміністрація одного з місцевих аеропортів в минулому році вирішила повністю перейти на сонячну енергію.

Показати ще новини
Радіо NV
X