Припливли. Острів на півночі РФ атакували білі ведмеді

12 лютого 2019, 22:02

Десятки білих ведмедів підійшли близько до будинків жителів архіпелагу Нова Земля на півночі Росії.

Екологи попереджають, що ведмеді в пошуках їжі можуть не тільки поїдати сміття, а й нападати на людей, пише Science Alert .

Нова Земля - ​​російський архіпелаг, який іде в Північний Льодовитий океан. Колись тут проводилися ядерні випробування, в тому числі найбільший техногенний вибух в 1961 році. Сьогодні безплідний ландшафт знаходиться в облозі десятків білих ведмедів. Чиновники в Архангельській області, де лежить архіпелаг, вже оголосили надзвичайний стан.

Відео дня

Білі ведмеді зазвичай народжуються на суші, але живуть в основному на морському льоду, де вони полюють і харчуються тюленями. Але в міру того, як арктичний лід тоншає через глобальне потепління, тварини переміщаються на берег. Вони збирають сміття, іноді вступаючи в контакт з людським населенням.

Щонайменше 52 ведмедя були зосереджені біля Белуш`єй Губи, основного поселення на території острова, яке до сих пір використовується в якості військового гарнізону. Населення селища за даними перепису 2010 року становить близько 2000 осіб і в їх будинки тепер заходять ведмеді.

"Я на Новій Землі з 1983 року, але ніколи раніше такого масового нашестя білих ведмедів не було. Нагадаю, більше п'яти тварин не покидають гарнізон, в буквальному сенсі ганяються за людьми і навіть заходять в під'їзди житлових будинків", - розповів глава місцевої адміністрації Жіганша Мусін.

Росприроднагляд відмовився відстрілювати найбільш агресивних особин. На думку вчених, навала білих ведмедів в населені пункти архіпелагу Нова Земля пов'язана з сезонною міграцією тварин.

Для того щоб забезпечити безпеку для місцевих жителів, встановлюються огорожі поруч з дитячими садами. Організовано доставку дітей, військовослужбовців і працівників на спеціальному транспорті; вся територія завжди патрулюється. Проте, адміністрація муніципалітету повідомляє, що всі ці кроки поки ні до чого не приводять.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X