Правда чи міф? Чистити зуби краще після сніданку

11 липня 2016, 20:02
Вчені та медики спростовують поширену думку про те, що чистити зуби краще після сніданку

Міф:

Вважається, що для підтримки здоров'я зубів варто чистити їх одразу після прийому їжі.

Дійсність:

У кожного є свої ранкові ритуали. Хтось починає день з зарядки, хтось - з чашки кави або читання новин. Проте обов'язковим пунктом ранкової програми у всіх є чищення зубів. Деякі поспішають пройти цю процедуру швидше, ще до сніданку, тоді як інші воліють відкласти її і виконати після прийому їжі. Але коли чистити зуби краще?

Відео дня

Чищення зубів після сніданку допомагає позбутися від залишків їжі, але в той же час завдає шкоди зубній емалі. Незважаючи на те, що вона є найтвердішою тканиною в організмі людини, після їжі емаль піддається руйнуванню під впливом кислот, що виникають після прийому їжі або напоїв. Чищення зубів посилює цей процес.

"У процесі чищення зубів ви можете проштовхувати кислоти глибше в емаль і дентин", - говорить доктор Говард Гембл, президент Академії загальної стоматології – професійної асоціації стоматологів США і Канади.

Вчені Геттінгенського університету імені Георга-Августа в Німеччині підтверджують слова Гэмбла. Вони провели дослідження, в ході якого учасники повинні були пити дієтичну содову і чистити зуби через 10, 20, 30 або 60 хвилин. Після трьох тижнів спостережень вчені помітили "статистично значуще зростання втрати дентину" серед тих учасників, які чистили зуби протягом 10 і 20 хвилин після вживання напою.

Особливу небезпеку становлять продукти з підвищеною кислотністю, такі як апельсиновий сік. Фахівці не рекомендують братися за щітку відразу після їх вживання.

"Якщо ви чистите зуби відразу після їжі, ви ризикуєте стерти своєї щіткою шар емалі, пом'якшений кислотою, що в жодному разі не несе користі, - запевняє стоматолог американської клініки Freysmiles, доктор Скотт Фрей. – Крім того, коли ви п'єте, або їсте їжу, в якій і так підвищена кислотність, ви піддаєте свої зуби ще більшому ризику пошкодження зубною щіткою".

Фрей додає, що з урахуванням цього чищення зубів до прийому їжі "ефективніше запобігає карієсу". Його колега, що живе по інший бік Атлантики, також дотримується думки, що чистити зуби варто до їжі. Засновник британської клініки Teeth for Life доктор Філ Стеммер вважає, що завдяки цьому "зуби покриваються захисним шаром фтору".

Слід зазначити, що негативний ефект від чищення зубів після їжі проявляється тільки якщо приступати до неї занадто швидко. За оцінками фахівців, за півгодини-годину після їжі можна чистити зуби без побоювань.

"Ми робимо висновок, що для захисту дентину приступати до чищення зубів можна щонайменше за 30 хвилин після ерозивного впливу", - пишуть у своїй роботі вчені Геттінгенського університету.

Висновок:

З ранку краще почистити зуби до сніданку, або, принаймні, не хапатися за щітку відразу після їжі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X