Повний провал. У Росії пішло під землю ціле озеро

1 листопада 2017, 09:42
У Володимирській області РФ пішло під землю лісове озеро Саканці глибиною понад 20 метрів

У карстовий провал потрапила вся риба і водорості, повідомляє місцевий сайт Зебра ТВ.

Карстове озеро Саканці розташовувалося приблизно в 40 метрах від так званого Пивоваровского провалу, який утворився в 1959 році. Сам Пивоваровскій провал, за свідченнями старожилів, був котлованом посеред лісу, в який міг би вміститися дев'ятиповерховий будинок. Зараз схили провалу заросли деревами.

Відео дня

"12 жовтня 2017 о 13:30 годині в селі Пивоварово на озері Саканці стався провал. Вся вода пішла разом з рибою", - таким підписом супроводжується відео про незвичайний випадок."Йде карстоутворення. Тобто, через якісь породи проходять водоносні горизонти, їх розмиває, розчиняє і утворюються порожнечі. А в даному місці вже порожнеча утворилася під цим озером, там близько двох метрів мулу, який тримав воду. Але, мабуть, після дощів ці процеси пішли активніше, і мул в якомусь місці просто просів, і вода витекла, як у воронку", - розповідає директор департаменту природокористування і охорони навколишнього середовища адміністрації Володимирській області Олексій Мигачев.

"Що буде з цим далі - різні точки зору висловлюються. Були випадки, коли ці озера знову з'являлися. Суть в тому, що місце провалу може замулитися, і потім знову це може стати місцем накопичення води. Але озеро може і не відновитися. Ніхто не знає, чому так відбувається. тому що якщо почати дослідження, почати бурити поверхню, ситуація може погіршитися", - пояснив Мигачев.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X