Не лише китайці. Індія готується відправити власний апарат на Місяць
Індія планує здійснити другу спробу висадки на Місяць за допомогою своєї місії Chandrayaan 3, запуск якої намічений на серпень.
Це буде друга спроба інженерів з Індії здійснити роботизовану посадку на Місяць.
Індійська місячна посадкова станція «Чандраян-3» буде запущено у серпні 2022 року. Про це оголосив міністр науки та технологій Індії Джітендра Сінгх. Для запуску буде використана найбільша ракета з GSLV Mk 3, що є в країні.
Попередню місячну дослідницьку місію Індії було запущено 2,5 роки тому. 6 вересня 2019 року автоматична посадкова станція «Вікрам» місії «Чандраян-2» зазнала аварії під час посадки на Місяць.
У разі успіху вона стала б першим штучним об'єктом, який виконав м’яку посадку на південному полюсі Місяця. Однак на висоті близько 2 км у «Вікраму» почалися проблеми з підтриманням орієнтації, і незабаром після цього апарат розбився об поверхню Місяця.
Майже відразу після невдачі Індійська космічна агенція оголосила про намір повторити спробу.
У рамках місії «Чандраян-2» до Місяця було запущено орбітальний блок та посадкову станцію, яка мала доставити на поверхню супутника Землі маленький місяцехід «Прагьян».
Раніше НВ писав, що китайська академія наук повідомила про виявлення частинок води у зразках місячного ґрунту, доставленого на Землю в грудні 2020 апаратом Chang’E-5.
У дослідженні також взяли участь вчені з Національного центру космічних наук CAS, Гавайського університету в Маноа, Шанхайського інституту технічної фізики CAS та університету Нанкіна.
Космічний апарат Chang’E-5 приземлився на одному з наймолодших морських базальтів, розташованому в середній широті на Місяці, та доставив зразки масою 1731 року.
Однак перед тим, як взяти проби місячного ґрунту та повернути його на Землю, місячний мінералогічний спектрометр ( LMS) на борту посадкового модуля провів вимірювання спектральної відбивної здатності реголіту та породи, тим самим надавши безпрецедентну можливість виявити воду на поверхні Місяця.