Зелений рятувальник. Знайдено рослину, яка може допомогти при коронавірусі

23 липня 2021, 11:31

Група дослідників з Данії, Німеччини та Гонконгу виявила, що кілька екстрактів рослини Artemisia annua активні проти вірусу SARS-CoV-2 в лабораторних умовах.

Автори описують три екстракту рослини Artemisia annua (полин однорічний), які вони тестували для боротьби з вірусом SARS-CoV-2 в тканини легенів людини.

Artemisia annua — це полин, вірніше, один з його видів. Ці екстракти використовуються для лікування малярії, а найпоширеніші види лікування засновані на артемізиніні.

Відео дня

Похідні артемізиніну включають артесунат і артеметер, які використовуються для лікування пацієнтів з малярією і мають доведену безпеку. У новому дослідженні дослідники прагнули визначити, чи можуть артемізинін або його похідні бути ефективними для лікування пацієнтів з COVID-19. Щоб з’ясувати це, вони заразили тканини людини вірусом SARS-CoV-2 в чашках Петрі, а потім додали артемізинін або його похідні.

Дослідники спочатку протестували екстракт і його похідні на клітинах нирок африканської зеленої мавпи і виявили, що він ефективний проти штаму варіанту вірусу SARS-CoV-2, який недавно з’явився в Німеччині.

Потім вони протестували екстракт і його похідні проти данського варіанту, також використовуючи клітини нирок від того ж типу мавпи. В черговий раз домігшись успіху, вони протестували екстракт і його похідні з датським варіантом на клітинах легень людини і виявили, що всі три методи лікування пригнічують інфекцію.

Зокрема, вони виявили, що артесунат є найбільш ефективним, за ним слід артеметер, а потім артемізинін.

Раніше НВ писав, що дві дози вакцин від коронавірусу Pfizer і AstraZeneca майже настільки ж ефективні проти штаму Дельта, як і проти штаму Альфа. Однак одного щеплення препаратами для захисту буде мало.

Вчені з’ясували, що введення двох доз препарату виробництва компанії Pfizer було ефективним на 88% для запобігання симптоматичного захворювання штамом Дельта, тоді як для штаму Альфа — на 93,7%.

Дві дози вакцини AstraZeneca на 67% ефективні проти індійського штаму (раніше було 60%) і на 74,5% - проти британського варіанту коронавірусу (спочатку ефективність оцінювали в 66%).

Відзначається, що в ході дослідження виявили лише незначні відмінності в дієвості вакцин для штамів Дельта і Альфа після щеплення двома дозами. Більш помітною була різниця після отримання першої дози — для високого захисту їх недостатньо.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X