Плями крові на Туринській плащаниці визнали підробкою

17 липня 2018, 08:05

Італійські судово-медичні експерти підтвердили, що кров не могла витекти з ран на тілі, яке лежало на плащаниці.

Дослідники виявили, що кров'яні плями на лляній тканині несумісні одна з одною, тобто кров не могла витекти з тіла під таким кутом, пише Science Alert.

Судово-медичний антрополог Маттео Борріні з університету Ліверпуля імені Джона Мурса і хімік Луїджі Гарлашеллі, що представляє Комітет з розслідування псевдонаукових тверджень, дійшли висновку, що сліди крові на Туринській плащаниці не могли бути залишені загорнутим у неї тілом розіп'ятого Христа.

Відео дня

Замість того, щоб тестувати саму речовину плащаниці, дослідники використовували живий предмет і манекен, щоб проаналізувати кровотік на ранах з лівого боку, передпліччях, рану в тулубі і плями крові навколо талії фігури. Ця методика називається аналізом зразків крові; для неї використовували два типи крові: людську кров, передану для дослідження, і синтетичну кров з тими ж властивостями рідини.

Експеримент допоміг зрозуміти, як повинна стікати кров з ран у лівій руці, передпліччі і тулубі. При цьому використовувався манекен, якому надавали різні пози - стоячи, лежачи, зі складеними руками.

Зокрема, Борріні і Гарлашеллі виявили, що один зі слідів на плащаниці, за містичною версією - кров з рани на лівому передпліччі, міг з'явитися тільки в разі, якщо цією тканиною обернули людину, що стоїть. Форма інших слідів вказує на нахил тіла в 45°.

"Кут між важелем і корпусом має бути більше, ніж 80° і менше 100° для того, щоб струмочки крові текли від зап'ястя в сторону ліктя на зовнішній частині передпліччя, як це показано на Плащаниці", - зазначають дослідники.

Крім того, рана, яка залишена списом, повинна була залишити суцільну криваву пляму, а не невеликі струмки крові, які видно на полотні. Деякі сліди вченим взагалі не вдалося відтворити в експерименті. За словами дослідників, все це вказує на те, що Туринська плащаниця швидше за все є підробкою XIV століття, яка має художню цінність.

Нагадаємо, що, згідно з переказами, в плащаницю Йосип Аримафейський загорнув тіло Ісуса Христа. На чотириметровому полотні чітко видно обриси людини. Зараз реліквія зберігається в соборі Святого Іоанна Хрестителя в Туріні.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X