Приголомшливе видовище. Астронавт NASA показав полярне сяйво з орбіти Землі - відео

15 серпня 2024, 09:31

Астронавт Міжнародної космічної станції Метью Домінік зафіксував Місяць і полярне сяйво з висоти 400 кілометрів над Землею.

Перебування на МКС дозволяє астронавтам робити приголомшливі фотографії на тлі космічних кораблів, таких як Boeing Starliner, SpaceX Crew Dragon або російський Союз. Цього тижня Домінік, який зараз перебуває на станції в рамках місії SpaceX Crew-8, і його команда стали свідками потужних полярних сяйв, що виникають під впливом потоків заряджених частинок, спрямованих магнітним полем Землі до полюсів. Астронавту вдалося зафіксувати яскраві зелені та червоні плями над поверхнею нашої планети.

Реклама

«Останні кілька днів полярне сяйво було неймовірним. Чудовий час для того, щоб випробувати новий об'єктив, який нещодавно прибув на Cygnus (вантажний космічний корабель компанії Northrop Grumman, який прибув на МКС 6 серпня — NV)», — каже астронавт.

Нагадаємо, цього тижня Землю накрив потужний геомагнітний шторм, який спричинив північне сяйво в багатьох країнах. Хоча це оптичне явище невластиве для України, помилуватися ним змогли жителі кількох регіонів.

Показати ще новини