Підвищення рівня світового океану прискорилося, - вчені

27 червня 2017, 10:19
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Міжнародна група вчених підрахувала, що рівень моря став рости швидше на міліметр на рік

За оцінками дослідників, в 1993 році зростання рівня моря становив 2,2 міліметра в рік, а в 2014 році цей показник становив уже 3,3 міліметра пише Science Alert.

Головною причиною таких змін називають танення крижаного покриву Гренландії. Раніше льодовики цього острова відповідали менш, ніж за 5 відсотків усього підйому рівня моря, а в 2014 році цей показник досяг вже 25 відсотків. Зменшення крижаного покриву в Антарктиді також сприяло більш швидкому підвищенню рівня моря.

Відео дня

"Збільшення швидкості підйому рівня моря підкреслює важливість і актуальність пом'якшення наслідків зміни клімату та розробок планів адаптації прибережних районів з метою пом'якшення наслідків", - пише один з авторів дослідження, Ксіаньяо Чень з Університету океану Китаю.

На думку дослідників, зростання рівня світового океану буде мати серйозні наслідки для прибережних районів, у мешканців яких буде менше часу, щоб адаптуватися, якщо прискорення підйому рівня моря продовжиться.

Раніше НВ повідомляло, що вчені зафіксували масштабне танення льоду в Західній Антарктиді. Вони побоюються, що це може бути передвісником серйозних змін на континенті.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X