Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Під ногами був. Археологи знайшли скарб в центрі Києва

Наукпоп

6 грудня, 14:10

963

Під ногами був. Археологи знайшли скарб в центрі Києва

У Києві знайшли старі монети

Фото: facebook.com/oleksandr.nykoriak

На території заповідника "Стародавній Київ" співробітники Інституту археології знайшли скарб зі срібними монетами.

Про знахідку вчених розповів в своєму блозі директор Департаменту охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації Олександр Никоряк.

"Близько 2 кг срібних монет номіналом 1 рубль, 50/20/10 копійок, у підвалі знесеної у 70-ті роки ХХ ст. будівлі на території заповідника "Стародавній Київ". Знайшла скарб архітектурно-археологічна експедиція Інституту археології НАНУ на чолі із Всеволодом Івакіним", - написав Никоряк.

За словами вченого, монети датуються часом від 1817 до 1912 років, а закопані були незабаром після 1917 року.

"Поки важко сказати, чому саме він був закопаний. Проте, маємо міську легенду, адже у сусідній будівлі був розташований банк і можна припустити, що тут мешкав його працівник", - пояснює Никоряк.

Як підкреслюють археологи, "у буремні роки Української революції, коли життя, на жаль, перестало бути чогось вартим, а до банківських працівників приділяли особливо прискіпливу увагу, господар сховав свій скарб у підвалі, для того, щоб вже ніколи до нього не повернутися".

Зараз монети потрапили до археологів та після реставрації будуть передані до експозиції музею археології Інституту археології НАНУ.. Як підкреслює Олександр Никоряк, ця знахідка "вкотре демонструє важливість археологічних досліджень під час будівництва на території старого міста".


Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися