Під Антарктидою виявили лід віком понад два мільйони років

24 травня 2018, 21:04
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені говорять, що вони, швидше за все, знайшли стародавнє крижане ядро ​​в районі пагорбів Аллана в Трансантарктичних горах.

Дослідження, проведене співробітниками Прінстонського університету, показало, що ізольований фрагмент льоду під пагорбами утворився 2,7 мільйона років тому, пише Science Alert.

Відео дня

До сих пір найстарішою ділянкою льоду, про який ми знали, був той, який знаходився в області Dome C в Антарктиді. Його вік оцінювався приблизно в 800 000 років, тобто цей лід весь цей час не танув.

"Існує сильне бажання відсунути дату найстарішого запису на льоду, щоб краще зрозуміти, що стимулює зміни клімату в природі", - говорить полярний геолог Лаура Керл з Вашингтонського університету, яка разом з іншими дослідниками вивчає крижані глибини під пагорбами Аллана.

"Пагорби Аллана були цікавою областю з 1970-х років, коли вчені почали знаходити місячні і марсіанські метеорити, які дуже давно впали на Землю. Тепер ми виявляємо, що під пагорбами є старий лід", - говорить Керл.

На жаль, оскільки фрагмент льоду був відділений від іншої частини, існує межа того, що він може розповісти нам про умови навколишнього середовища Землі. Але відкриття, проте, показало, що пагорби Аллана можуть бути місцем розташування крижаних стовпів віком в мільйон років.

Керл і її команда створили віддалений табір на Алланських пагорбах на висоті 1950 метрів над рівнем моря і використовували снігоприбиральні машини для буксування спеціальних радарів. Справа в тому, що радіолокаційні сигнали відскакують від шарів льоду, прихованих під поверхнею, виявляючи відмінності в таких явищах, як хімія льоду і його щільність.

Використовуючи цю техніку і комп'ютерне моделювання, щоб імітувати рух льодовиків в цьому районі, команда говорить, що вони визначили ймовірне місце, де мільйонний лід міг ховатися під пагорбами Аллана, приблизно в 5 кілометрах від місця де був виявлений 2,7-мільйонний льодовиковий фрагмент.

Відзначається, що вивчення найдавнішого льоду дозволить уточнити кліматичну характеристику минулого, а також спрогнозувати можливі зміни клімату в перспективі.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X