Історична подія. Перший фоліант Шекспіра пустять із молотка за кругленьку суму

20 червня, 17:18
Видання було виставлене для ознайомлення до 21 червня (Фото:Sotheby’s)

Видання було виставлене для ознайомлення до 21 червня (Фото:Sotheby’s)

Аукціон Sotheby’s виставив на торги легендарне видання п'єс Вільяма Шекспіра. 21 червня будуть оголошені результати, причому організатори планують виручити $1.5−2.5 млн.

Перший фоліант Шекспіра було видано після смерті письменника двома його друзями — Джоном Хемінгсом та Генрі Конделом. Без їхньої допомоги багато знаменитих творів класика могли бути просто втрачені.

Відео дня

До збірки, перший тираж якої налічував лише 750 копій, увійшло 36 п'єс.

До наших днів пішли не всі екземпляри. Вважається, що у музеях та бібліотеках зберігається 235 томів, і ще близько 20 – у приватних колекціях. Тому продаж кожної книги – справжня подія.

Книга, яку можна буде купити на Sotheby's, належала раніше сім'ї з Шотландії. Вона була куплена в XVII столітті, що робить її, ймовірно, єдиним збереженим до наших днів екземпляром шотландського виробництва.

Видання було виставлене на торги 7 червня серед кількох не менш іменитих лотів — наприклад, там є культова робота Чарльза Дарвіна Походження видів.

Аукціон закриється 21 червня. За це рідкісне видання організатори планують виручити від півтора до двох з половиною мільйонів доларів, що зробить книгу однією з найдорожчих у світі.

Раніше НВ писав про продаж першого видання Гаррі Поттера. Цей екземпляр — один із 500 варіантів у твердій палітурці, які були надруковані першим тиражем у 1997 році. Триста з них було відправлено до бібліотек, решта перебувала у приватних колекціях.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X