Перша приватна японська ракета вибухнула відразу після старту

2 липня 2018, 07:04

Спроба запуску першої в Японії ракети приватної розробки закінчилася невдачею.

Ракета MOMO-2 від компанії Interstellar Technologies впала на стартовий майданчик через кілька секунд після запуску і вибухнула, пише Fortune.

Ракета стартувала з району міста Таїкі на північному острові Хоккайдо. MOMO-2 змогла піднятися в повітря всього на кілька десятків метрів, але потім впала. Interstellar Techologies оголосила, що на стартовому майданчику не було пошкоджень великого устаткування. Крім того, не повідомляється про травми серед учасників запуску.

Відео дня

Засновник Interstellar Technologies Такафумі Хорі заявив журналістам, що "ми ніколи не бачили такої невдачі". Глава компанії заявив, що, хоча запуск не виправдав очікувань, інженери "хотіли б продовжувати роботу".

Стратегія Interstellar Technologies побудована на використанні існуючих компонентів замість розробки з нуля. Передбачається, що це значно знизить вартість польотів. Зокрема, перша ракета MOMO коштувала $440 000. Останній запуск компанії був частково профінансований через краудфандінг.

Компанія не вказала причину аварії, але відео з невдалим запуском показує спалахи полум'я і чорний дим навколо форсунки перед тим, як ракета втрачає підйомну силу і падає на землю.

Влітку 2017 року НВ повідомляло, що перший запуск ракети Momo, яку сконструювала приватна японська компанія Interstellar Technologies, закінчився невдало. Двигун ракети було зупинено, а зв'язок з ракетою перервався приблизно через 80 секунд після старту.

Одноступінчата ракета МОМО-1 довжиною 10 метрів і вагою 1 тонна стартувала 30 липня 2017 року з космодрому на острові Хоккайдо. Через 80 секунд з ракети перестали надходити дані, тому в екстреному режимі був зупинений двигун. Ракета змогла подолати висоту 20 кілометрів і впала в Тихому океані на відстані 6,5 кілометрів від місця запуску.

Показати ще новини
Радіо НВ
X