Палеонтологи розповіли про нові факти канібалізму серед тиранозаврів

31 жовтня 2015, 06:56
Палеонтологи отримали нові підтвердження існування канібалізму серед тиранозаврів

Вчені виявили на території американського штату Вайомінг осколок ноги тиранозавра, на якому залишилися глибокі борозни - сліди зубів іншого хижого динозавра, який відривав м'ясо від кісток, повідомляє Дзеркало тижня.

Відео дня

Всередині найбільш глибокою з них палеонтологи знайшли сліди дентиклей (вапняних горбиків на поверхні зуба). Даний факт говорить про те, що кістки тиранозавра обгризали не хижаки з гладкими зубами (які є предками сучасних крокодилів), а двоногі ящери-тероподи.

Так як всі великі тероподи, які мешкали на цій території (тиранозавр рекс і нанотиранус), відносяться до тиранозавридам, можна говорити про очевидний доказ існування канібалізму серед цих динозаврів.

Інтервали між борозенками (2 мм) свідчать про те, що м'ясо з кісток зривав великий ящір - значно більш потужний, ніж його жертва. Однак на даний момент залишається неясним, чи була жертва вбита або хижак лише обгризав її труп.

Раніше дослідники з'ясували, що хижі дасплетозаври, які є близькими родичами тиранозаврів рекс, не гребували поїданням один одного.

Показати ще новини
Радіо НВ
X