В ООН кажуть, що озоновий шар незабаром повністю відновиться. Що може піти не так?

Озоновий шар (Фото:iStock)
Декілька агентств ООН опублікували звіт, згідно з яким озоновий шар над полюсами Землі має повністю відновитися у найближчі кілька десятиліть. Що не так із цим твердженням?
Озонові діри — одна з найбільш суперечливих тем з-поміж тих, що стосуються глобальних кліматичних змін.
Вперше помічені наприкінці XX століття, «озонові діри» — це серйозні руйнування озонового шару земної атмосфери, який розташований на висоті 10−50 км над поверхнею, і який відіграє важливу захисну функцію, блокуючи шкідливе ультрафіолетове випромінювання Сонця.
1987-го в рамках Монреальського протоколу країни домовилися про контроль озонових дір, що з’явилися над полюсами. Головний елемент цього контролю — скорочення викидів оксидів азоту, хлорофлюорокарбону, трихлорфторметану та інших речовин, що руйнують озон. Незважаючи на домовленості, деякі країни продовжують виробляти небезпечні хімікати й досі.
Минулого року повідомлялося про можливу появу озонових дір над тропіками, хоча більшість учених заперечували цю інформацію.
Днями Всесвітня метеорологічна організація (ВМО), Програма ООН з навколишнього середовища та різні урядові установи США та Європейського союзу опублікували звіт, згідно з яким озоновий шар дійсно відновлюється, обмежуючи глобальне зростання температури повітря. Але є нюанс.