Більше пекла. Вчені виявили нову озонову діру над Арктикою - фото
НВ Преміум

Більше пекла. Вчені виявили нову озонову діру над Арктикою

7 квітня 2020, 20:15

Що потрібно знати про нову діру в озоновому шарі над Північним полюсом, яку нещодавно виявили вчені

Вчені з Німеччини підтвердили сильне падіння рівня озону над Арктикою, яке побило попередній антирекорд 1995 року. Нова озонова діра в північній півкулі Землі вже в 20 раз менша, ніж найбільша аналогічна діра над Антарктикою.

Відео дня

За чотири місяці 2020 року з хороших новин можна виділити хіба що безкоштовний доступ до серіалів на популярних стримінгових платформах (жарти про преміум-акаунт PornHub вже неабияк набридли).

Кількість заражених COVID-19 стрімко наближається до 1,5 млн, у багатьох країнах, включно з Україною, ввели серйозні обмеження на час карантину, і все це на тлі заяв аналітиків про майбутню фінансову кризу.

Ложкою меду в цій ситуації могли стати новини про зниження рівня шкідливих парникових викидів в Європі, Азії та Америці, нібито через те, що під час епідемії люди на різних континентах менше користуються транспортом і скорочується важке виробництво.

Хоча кліматологи не радять радіти і забувати про проблеми з глобальним потеплінням: аналогічні зниження викидів CO2 відбувалися раніше, і після подібних економічних спадів у світі, як правило, погіршується екологічна ситуація.

До того ж днями вчені з Німеччини заявили, що над Арктикою з'явилася нова озонова діра, — так-так, це та штука, якою ЗМІ лякали людей ще з кінця минулого століття.

Цього разу супутникові дані показали, що кількість озону над Арктикою знизилася до рекордних показників — якраз на рівень 1995 року.

Що означає нове відкриття для нас і в якій частині земної атмосфери розташована найбільша озонова діра — розбираймося разом.

Діліться матеріалом
Радіо НВ
X