Останній аргумент. Вченi довели, що глобальне потепління впливає на обертання Землі

12 квітня 2016, 07:23
Вчені готові запропонувати скептикам, якi сумніваються в реальності глобального потепління, новий і дуже серйозний аргумент. Спостереження показують, що танення полярних льодів призвело до змін в обертанні Землі

Через масштабне танення льодів, особливо в районі Гренландії, змінюється розподіл ваги всієї планети. Внаслідок цього напрям рух полюсів Землі змінився, стверджують дослідники NASA, які займаються екологією Землі.

Відео дня

Науковий світ стежить за рухом географічного полюса з 1899 року. З тих пір полюс незмінно рухався в бік Канади. Але з недавніх пір, полюс став зміщуватися в протилежний бік - у напрямку Англії. Тобто потеплiння зміщує вісь обертання Землі."Вся справа в масштабному таненнi полярного льоду, - стверджує Суренда Адхікарі, один з авторів дослідження. - Зміщення руху полюсів у порівнянні з минулим століттям дуже значні".

Його колега Ерік Айвенс наводить підрахунки. згідно з яким, починаючи з 2003 року, обсяг крижаного покриву Гренландії скорочувався на 270 трлн кг щорічно.

Однак, мова йде не тільки про чистому скорочення обсягу льоду, але і про зміну географії крижаного покриву, відзначають вчені.

Крига активніше тане в одних регіонах, і скупчується в інших. Так, за словами Айвенса, у західній частині Антарктиди обсяги льоду щорічно скорочуються на 100 трлн кг, а в східній частині, навпаки, спостерігається приріст - приблизно на 70 трлн кг в рік.

Саме по собі зміщення полюсів не несе небезпеки для людини і цивілізації. Проте вчені висловлюють стурбованість результатами дослідження.

"Дослідження показує, наскільки сильно вплив людини на планету", - констатує Джонатан Оуэрпэк, геофізик Арізонського університету.

Показати ще новини
Радіо NV
X